PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Spacerkiem 100 km po stomatologiczną pomoc doraźną

ms
20-06-2017, 08:28
Spacerkiem 100 km po stomatologiczną pomoc doraźną Stomatologiczna pomoc doraźna w Siedlcach
Od lipca mieszkańcy Siedlec będą musieli dojeżdżać do Warszawy, aby uzyskać pomoc stomatologiczną w nocy lub w święta – mówi wiceprezydent Siedlec Anna Sochacka.

Do niedawna liczono jeszcze na dentystkę, która prowadziła gabinet w Czepielinie, ale ta nie wzięła udziału w konkursie ofert na doraźną pomoc stomatologiczną.

- To zadanie NFZ, aby zapewnić opiekę stomatologiczną nocami i w święta, ubolewamy, że nikt nie zgłasza chęci służenia taką pomocą, ale cóż wycena jest zbyt mała – informuje wiceprezydent Siedlec Anna Sochacka.

- Trzeba pamiętać, że dentystka w Czepielinie miała praktykę w domu, w którym mieszkała, trudno o bardziej optymalne warunki pracy w przypadku świadczenia pomocy doraźnej - dodała wiceprezydent Siedlec.

Z drugiej strony warunki pracy nie były zbyt uciążliwe, gdyż - jak wynika z danych Urzędu Miasta - siedlczanie nie byli zainteresowani nocną pomocą dentystyczną. W ciągu roku do przychodni zgłaszało się jedynie kilka osób! Być może przyczyna tkwi w zbyt dużej odległości.

 – Warunki, jakie proponuje Fundusz, są nie do przyjęcia i dlatego nie chcemy mieć kontraktu – tłumaczyla Tygodnikowi Siedleckiemu Lidia Oleszczuk, właścicielka Przychodni Stomatologicznej „Dentica” w Siedlcach. – Szanujemy swoich pacjentów i nie możemy się zgodzić na usługi w takim standardzie, jaki chce finansować NFZ.

To rzecz oczywista, pieniądze, przeznaczane na nocną pomoc stomatologiczną, są zdecydowanie za niskie. – Za te stawki nikt nie będzie w stanie godnie zapłacić lekarzowi, który ma przecież dyżurować w nocy - stwierdzila Lidia Oleszczuk i dodala, że w takich punktach - pomocy szukają pacjenci z nagłym bólem zębów. Zwykle kwalifikują się oni do leczenia kanałowego lub usunięcia zęba. Tego nie może robić lekarz zaraz po studiach, tylko wykwalifikowany specjalista, a ci za minimalne stawki nie będą pracować.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
doraźna opieka stomatologiczna   NFZ  

POLECAMY W SERWISACH