PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Sośno - kolejna gmina bez dentysty z kontraktem

pomorska.pl/szaft
30-01-2015, 12:33
Sośno - kolejna gmina bez dentysty z kontraktem Jeżeli dentysta nie chce kontraktu, nie można go do tego zmusić (fot. Fotolia/PTWP)
Jedyny stomatolog w gminie Sośno (woj. kujawsko-pomorskie) od początku roku przyjmuje tylko prywatnie. Wójt tłumaczy się przed mieszkańcami, że do kontraktu z NFZ, przymusić nikogo nie można.

Wójt Sośna Leszek Stroiński uważa, że opieka zdrowotna jest realizowana prawidłowo. Oburzonym brakiem bezpłatnego leczenia mieszkańcom wyjaśnia, że gmina rozmowy ze stomatologiem podjęła już w ubiegłym roku. Nie przyniosły one efektów, ponieważ, jak stwierdził wójt, nikogo nie można do niczego przymusić. Jeśli stomatolog nie chce podpisać umowy i woli leczyć prywatnie, to niestety ma do tego prawo.

Dentysty szukał też szef lokalnej przychodni, ale jedyny stomatolog zainteresowany pracą, postawił warunek - w pełni wyposażony gabinet.

Wiceprzewodnicząca rady gminy Mariola Narloch, chce wystąpić do ministra zdrowia, uświadamiając go o problemach z dotarciem do stomatologa świadczącego usługi w ramach NFZ.

Więcej: pomorska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Leszek Stoiński   NFZ   świadczenia gwarantowane  

POLECAMY W SERWISACH