PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Soboty z Dentusiem - kolejny kroczek ku zapobieganiu chorobom jamy ustnej wśród dzieci

miro
13-03-2014, 07:52
Soboty z Dentusiem - kolejny kroczek ku zapobieganiu chorobom jamy ustnej wśród dzieci Soboty z Dentusiem - kolejny kroczek ku zapobieganiu chorobom jamy ustnej wśród dzieci (foto: freedigitalphotos)
Na spójną profilaktykę w ramach usług stomatologicznych, świadczonych w oparciu o środki NFZ, liczyć nie można. Nie może być także mowy o skoordynowanych działaniach, inicjowanych oddolnie. Cieszyć się trzeba zatem każdą inicjatywą, nawet taką dającą co najwyżej efekt w mikroskali. Takim działaniem jest Sobota z Dentusiem w Warszawie.

22 marca, 31 maja, 30 sierpnia oraz 6 grudnia to dni 2014 r., w których od godziny 11.00 do 13.00 dentyści z kliniki Prima - Dent czekać będą na dzieci w czterech gabinetach usytuowanych przy ulicach: Grójeckiej 77, Króżańskiej 20, Targowej 33a oraz Targowej 67/2 w Warszawie.
Darmowa wizyta obejmie kontrolę uzębienia małego pacjenta, ale nie tylko. Opiekunowie dziecka dowiedzą się także w jaki sposób dbać o zdrowy uśmiech podopiecznych. Takim sposobem może być fluoryzacja, przeprowadzenie której pracownicy Prima - Dent zaproponują gościom kliniki.
Nie koniec na tym, dzieci otrzymają dzienniczek przeglądów stomatologicznych (jako zachętę do kolejnego odwiedzenia dentysty), a w nagrodę - pluszowego misia Dentusia.

Soboty z Dentusiem powinny doprowadzić do zmniejszenia stresu, który nierzadko towarzyszy najmłodszym pacjentom siadającym na fotelu dentystycznym.

Akcją kieruje lek. dent. Przemysław Uliasz, kierownik Prima - Dentu , chociaż projekt niewątpliwie ma szerszy wymiar, bo organizowany jest w ramach programu „Lekcja stomatologii" realizowanego od 1999 r. W inicjatywę tę zaangażowany jest nie tylko NZOZ Prima - Dent, ale także Fundacja „Nadzieja dla Zdrowia". Patronat honorowy nad kampanią sprawuje Rzecznik Praw Dziecka. W „Lekcji stomatologii" wzięło udział ponad 30 tysięcy uczniów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH