• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Śląsk: profilaktyka pełną parą lokalnie

kan
19-04-2018, 08:00
Śląsk: profilaktyka pełną parą lokalnie Dzieci z Sosnowca uczą się zasad prawidłowej higieny jamy ustnej pod okiem przyszłych higienistek stomatologicznych (fot. pixabay)
W szkołach i przedszkolach w Sosnowcu prowadzą profilaktykę próchnicy przyszłe higienistki stomatologiczne uczące się w Regionalnym Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sosnowcu ma ambicję bycia szkołą promującą zdrowie. I całkiem skutecznie tę ambicję realizuje.  Akcja profilaktyczna, którą prowadzą słuchaczki kierunku higienistek stomatologicznych trwa w Bursie Szkolnej  oraz w III LO im. Bolesława Prusa w Sosnowcu, a także w przedszkolach -  w Centrum Elfik (prywatnym przedszkolu i żłobku w Sosnowcu) i w miejskim przedszkolu nr 8 w Będzinie.

Przyszłe higienistki promują profilaktykę stomatologiczną i ortodontyczną. - W ramach projektu "Szkoła promująca zdrowie”  propagujemy zdrowy tryb życia oraz dbałość o kondycję fizyczną i psychiczną w środowisku wewnątrzszkolnym, jak i lokalnym. Dla słuchaczy i uczniów realizowane są przeglądy stomatologiczne i indywidualne instruktaże higienizacyjne jamy ustnej - poinformowała w rozmowie z portalem Naszemiasto.pl wykładowca Sonia Orczykowska. 

Więcej: naszemiasto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ortodoncja   higienistka   profilaktyka próchnicy  

POLECAMY W SERWISACH