PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Skierniewice: jest pomysł na lecznicę stomatologiczną dla niepełnosprawnych dzieci

js
08-07-2015, 08:03
Skierniewice: jest pomysł na lecznicę stomatologiczną dla niepełnosprawnych dzieci Batalia o niepełnosprawne dzieci
Prezydent Skierniewic da pieniądze na wyposażenie gabinetu, dyrektor wojewódzkiego szpitala zespolonego im. Stanisława Rybickiego wyremontuje i udostępni pomieszczenia na lecznicę stomatologiczną dla niepełnosprawnych dzieci.

Z inicjatywą utworzenia gabinetu stomatologicznego dla niepełnosprawnych w Skierniewicach wyszedł prezydent miasta Krzysztof Jażdżyk. W ten sposób chce spełnić jedną z przedwyborczych obietnic. Na wyposażenie gabinetu, w którym przeprowadzane byłyby zabiegi w ogólnym znieczuleniu, gotowy jest wyłożyć z kasy miasta 250 tys. zł.

Dr n. med. Tadeusz Bujnowski, zastępca dyrektora wojewódzkiego szpitala zespolonego im. Stanisława Rybickiego zapewnia, że nie jest problemem wygospodarowanie odpowiedniego miejsca na gabinet, w którym mogłyby być leczone nie tylko niepełnosprawne, ale także wszystkie, nie współpracujące z dentystą, dzieci. Nie jest nawet problemem znalezienie obsady stomatologicznej. Największe kłopoty mogą wynikać z konieczności zatrudnienia anestezjologów. Pamiętać należy również o tym, że najbliższy konkurs ofert na świadczenia stomatologiczne organizowany będzie przez NFZ dopiero w czerwcu 2016 r.

Więcej: Radio Łódź

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH