• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Skierniewice: dentyści mogą zgłaszać oferty na leczenie dzieci

ms
30-09-2016, 11:03
Skierniewice: dentyści mogą zgłaszać oferty na leczenie dzieci W Skierniewicach ogłaszają konkurs dla dentystów (foto: pixabay)
Władze Skierniewic czekają do 14 października na oferty ze strony dentystów, którzy chcieliby wziąć udział w pilotażowym programie leczenia zębów materiałem światłoutwardzalnym.

Miasto zaprasza właścicieli prywatnych gabinetów stomatologicznych, którzy nie mają podpisanych umów z NFZ. Pieniądze są, ale jest ich niestety niewiele. Chodzi bowiem o 26 tys. zł.

= Zależy nam na tym, aby zęby skierniewickich dzieci i skierniewickiej młodzieży były leczone w sposób profesjonalny i żeby młodzi mieszkańcy Skierniewic nie musieli wybierać między tańszymi preparatami refundowanymi przez NFZ, a droższymi, na które z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić. Chcemy, żeby dobra jakość była dostępna dla wszystkich młodych ludzi – wyjaśniła Dziennikowi Łódzkiemu Edyta Cieślak, naczelnik wydziału rozwoju gospodarczego, sportu i spraw społecznych Urzędu Miasta w Skierniewicach.

Pilotażowa akcja „Dbamy o piękny uśmiech” jest kontynuacją działań podjętych pod koniec 2015 r. Wtedy to w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach wolontariusze z Fundacji Wiewiórki Julki wykonywali przeglądy jamy ustnej dzieci i młodzieży.

- Okazało się, że 77 proc. badanych przedszkolaków i uczniów ma mniejsze lub większe problemy z zębami, a główną ich przyczyną jest próchnica - wyjaśnia Edyta Cieślak.

 WIęcej: dzienniklodzki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH