PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

ŚDZJU: Co nieświadomie udowodnili dziennikarze na konferencji prasowej w NRL

ms
20-03-2017, 19:34
ŚDZJU: Co nieświadomie udowodnili dziennikarze na konferencji prasowej w NRL Konferencja w NIL "Żyj rozsądnie – dbaj o zdrowie jamy ustnej!"
Zorganizowanie przez Naczelną Radę Lekarską konferencji, propagującej postawy sprzyjające zachowaniu zdrowia jamy ustnej, było potrzebne. Udowodnili to nieświadomie dziennikarze przybyli na spotkanie prasowe "Żyj rozsądnie – dbaj o zdrowie jamy ustnej!".

W konferencji, towarzyszącej Światowemu Dniu Zdrowia Jamy Ustnej, brali udział dziennikarze z reguły zajmujący się ochroną zdrowia. Po rozmowach ze specjalistami niektórzy z nich ze zdumieniem stwierdzili, że dotychczas źle myli zęby, bo na przykład porządnie płukali usta po zakończonym zabiegu szczotkowania zębów. Chociażby dlatego warto tego typu konferencje organizować, bo to co zaintrygowało dziennikarzy - z pewnością dla większości Polaków będzie powodem do zastanowienia się nad własnym zdrowiem.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znakomita część społeczeństwa popełnia kardynalne błędy w zakresie higieny jamy ustnej, wynikające nie tyle z zaniechania, co z nieświadomości. Tej właśnie grupie osób zdecydowanie można pomóc, a to za sprawą wykorzystania wiedzy o najwyższej wartości merytorycznej.

20 marca w siedzibie NIL wiedza ta była prezentowana przez osoby, których zasób najcenniejszych i zawsze prawdziwych informacji o zdrowiu jamy ustnej człowieka praktycznie nie ma granic.

Wypowiedzi ekspertów skierowane były przede wszystkim do pacjentów odwiedzających z mniejszą lub jeszcze mniejszą chęcią gabinety dentystyczne. Co z tego przekazu powinni zapamiętać lekarze – dentyści? infoDENT24.pl z takim pytaniem zwrócił się do prof. Honoraty Shaw, wiceprezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. To co usłyszeliśmy opublikowaliśmy w materiale: Jak stać się naprawdę dobrym lekarzem dentystą. 

Kwintet, złożony z pięciu indywidualności, dał słuchaczom wartościowy koncert, zawierający wiedzę nie tyle miłą dla ucha, co pożyteczną dla zdrowia.  

W kolejności przedstawianych krótkich wykładów były to:

Dr Anna Lella prezydent ERO-FDI i przewodnicząca Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej NRL.
Temat: Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej – wprowadzenie, nowa definicja FDI zdrowia jamy ustnej.

Prof. dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk, konsultant krajowy w dziedzinie stomatologii dziecięcej.
Temat: Czynniki wpływające na występowanie choroby próchnicowej, skala problemu, nowe badania, spożycie cukru.

Prof. dr hab. n. med. Maria Borysewicz-Lewicka Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Temat: Informacje o programie realizowanym w latach 2013 – 2016 w ramach szwajcarsko-polskiego programu współpracy w projekcie „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”.

Prof. dr hab. Marzena Dominiak Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Temat: Czy witamina D może wpływać na leczenie stomatologiczne?

Prof. dr hab. Honorata Shaw wiceprezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.
Temat: Zdrowie jamy ustnej u seniorów.

W rolę dyrygenta wcielił się z powodzeniem, prowadzący konferencję, dr. Leszek Dudziński, wiceprezes NRL, przewodniczący KS NRL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH