PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Sanacja nadal dbać będzie o zęby uczniów w Szczawnicy

ws
18-01-2016, 09:26
Sanacja nadal dbać będzie o zęby uczniów w Szczawnicy Szczawnica dba o zęby dzieci (foto: freeimages)
Burmistrz Szczawnicy chce podpisać z NZOZ Sanacja umowę na leczenie w 2016 r. pacjentów do lat 16. Ta sama lecznica realizowała taki sam projekt w 2015 r.

Z usług stomatologicznych będą mogły korzystać dzieci i młodzież z terenu Szczawnicy, Jaworek i Szlachtowej w wieku do lat szesnastu. W pierwszej kolejności będą przyjmowani pacjenci wymagający natychmiastowej pomocy, czyli z bólem, z postępującą próchnicą oraz kwalifikujące się do usunięcia zęba. NZOZ Sanacja ma dodatkowo wykonać bezpłatne przeglądy stomatologiczne uzębienia dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, oraz młodzieży gimnazjalnej.

Grzegorz Niezgoda, burmistrz miasta i gminy Szczawnica poinformował, że kwota, która została wyasygnowana na ten cel na 2016 r. (20 tys. zł), jest taka sama jak w poprzednim roku i dodał, że w szkołach wszystkie dzieci zostaną zdiagnozowane, a rodzice będą mieć świadomość potrzeb w tym zakresie.

Jacek Śliwiński, przewodniczący komisji edukacji w urzędzie miasta jest zadowolony z dotychczasowej dobrej współpracy z NZOZ Sanacja (reprezentowanym przez Barbarę Kalatę).

Ważne jest to, że rodzice przejawiają duże zainteresowanie nieodpłatnymi świadczeniami stomatologicznymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH