PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Samorządy walczą o zdrowy uśmiech dzieci

AOTM/szaft
24-11-2014, 07:56
Samorządy walczą o zdrowy uśmiech dzieci Gmina Suszec i Józefów dołączają do walki z próchnicą dzieci (fot. sxc.hu)
24 listopada odbędzie się 41 posiedzenie Rady Przejrzystości Agencji Oceny Technologii Medycznych. Podczas spotkania zostaną przygotowane opinie w sprawie projektów programów zdrowotnych jednostek samorządu terytorialnego z zakresu stomatologii.

Członkowie Rady Przejrzystości AOTM ocenią dwa projekty z zakresu opieki stomatologicznej.

Autorami pierwszego są samorządowcy z gminy Suszec (woj. śląskie), którzy zamarzyli sobie, aby w ich gminie w latach 2015-2020 realizowany był projekt lakowania zębów („Projekt programu profilaktyki próchnicy - lakowanie zębów na lata 2015-2020" gminy Suszec).

Troską o dzieci wykazali się przedstawiciele Józefowa. Do oceny AOTM przedstawili projekt pt. „Opieka stomatologiczna nad dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym z terenu Miasta Józefowa".

Przypomnijmy, że nowelizacja ustawy z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych nakłada na jednostki samorządu terytorialnego realizujące i finansujące programy zdrowotne obowiązek przekazania projektu programu do Agencji Oceny Technologii Medycznych w celu ich zaopiniowania. AOTM jest zobowiązana sporządzić swoją opinię w ciągu 3 miesięcy (art. 48 ust. 2a i 2b ustawy).  

Więcej: aotm.gov.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH