• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Samorząd o stomatologii: co może wyniknąć z dyskusji

ms
02-03-2017, 12:36
Samorząd o stomatologii: co może wyniknąć z dyskusji Platforma dyskusji o stomatologii
- Wszyscy, którzy mają coś istotnego do powiedzenia, coś wartościowego do zaoferowania zapraszani są do udziału w platformie, dzięki której prowadzone byłyby istotne rozmowy o stomatologii – poinformował w rozmowie z Gazetą Lekarską Leszek Dudziński, wiceprezes NRL i przewodniczący KS NRL.

W ocenie Leszka Dudzińskiego – prowadzenie rozmów merytorycznych z reprezentantami towarzystw naukowych, przedstawicielami świata nauki, samorządu oraz z wszystkimi, którzy być może nie identyfikują się z samorządem, ale mogą wnieść coś cennego do tej dyskusji – ma głębokie uzasadnienie.

Wyzwań jest wiele. Ostatnio – relacjonował Leszek Dudziński - odbyła się szeroka dyskusja, w jaki sposób wyglądać ma system kształcenia lekarzy dentystów. - Pojawiły się postulaty konieczności zmiany sposobu finansowania w ten sposób, aby państwo odpowiadało w całości za finansowanie kształcenia w czasie studiów, łącznie z ponoszeniem kosztów przygotowania praktycznego, aby wydziały stomatologiczne nie musiały pozyskiwać środki finansowe z innych źródeł – wyjaśniał wiceprezes NRL.

Dyskusja jest konieczna skoro wewnątrz środowiska stomatologicznego istnieje pogląd o zasadności kształcenia w systemie odpłatnym. Taką koncepcję przedstawia chociażby prezydent PTS prof. dr hab. Bartłomiej W. Loster – wynika z materiału zamieszczonego przez Gazetę Lekarską.

Dyskusja to jedno, consensus w ramach dyskusji - drugie, a trzecie to efekty tej dyskusji, a z tym nie jest dobrze. Tak na przykład zdanie lekarzy dentystów, wchodzących w skład zespołu ds. kształcenia przeddyplomowego, powołanego przecież przez ministra zdrowia, w zasadzie jest ignorowane. To jeden z powodów, dla których część lekarzy dentystów unika dyskusji, bo nie liczy na jej namacalne efekty.

Więcej: Gazeta Lekarska

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH