PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Są dodatkowe pieniądze na stomatologię, ale jakie?

ms
11-08-2016, 08:22
Są dodatkowe pieniądze na stomatologię, ale jakie? Znowu stomatologia w ogonie dodatkowych nakładów
Do Pomorskiego OW NFZ trafi w sierpniu 2016 r. dodatkowo 58 mln zł, gros z tych pieniędzy ma pójść na leczenie stomatologiczne, takie są przynajmniej zapowiedzi. W Lubelskim OW tych pieniędzy będzie niewiele.

- Zawodzą wszelkie programy profilaktyczne – twierdzi Magdalena Maciejewska, dentystka z Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej w Bydgoszczy. 

Świadomość, części Polaków, jeśli chodzi o zdrowie jamy ustnej, jest katastrofalna. - Niedawno temu trafił do nas do leczenia onkologicznego w wieku ponad 50 lat pacjent, który nigdy nie miał szczoteczki do zębów – opowiada Ewa Chmielowska z Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Nie ułatwia sytuacji kiepski dostęp do specjalistów. Na wizytę stomatologiczną, finansowaną przez NFZ, trzeba czekać w kolejce kilka miesięcy. Do protetyka najbliższy wolny termin jest za rok.

Z kolei Lubelski OW NFZ z dodatkowej puli  62,3 mln zł na stomatologię przeznaczy 1,5 mln zł, to znowu zaledwie 2,4 proc. całej puli. Przypomnijmy, że według planu na 2017 r. OW NFZ w Lublinie przeznacza na stomatologię 123 mln zł (3,01 proc. całych nakładów). 

Więcej:
bydgoszcz.tvp.pl
lublin.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH