PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Rzecznik Praw Dziecka z prezesem NFZ także o dentystach w szkołach

RPD, ms
21-01-2015, 11:49
Rzecznik Praw Dziecka z prezesem NFZ także o dentystach w szkołach Marek Michalak, rzecznik praw dziecka (foto: PTWP)
Marek Michalak, rzecznik praw dziecka w rozmowie z prezesem NFZ Tadeuszem Jędrzejczykiem interesował się m. in. Zagadnieniami dotyczącymi leczenia stomatologicznego dzieci.

Premier Ewa Kopacz obiecała, że rząd sfinansuje specjalizację lekarzy w ramach rezydentur wszystkich absolwentów uczelni medycznych z lat 2012-2015. Zdaniem Ewy Kopacz, rozwiązanie to może przyczynić się również do powrotu gabinetów stomatologicznych do szkół.
Póki co, deklaracja nie ma żadnego przełożenia na większą liczbę gabinetów szkolnych i na obecność w tych gabinetach dentystów.
W tych okolicznościach ważnym punktem spotkania: Marek Michalak, rzecznik praw dziecka - prezes NFZ Tadeusz Jędrzejczyk, było omówienie zagadnień medycyny szkolnej.

RPD przedstawił problemy dotyczące poziomu zaspokojenia potrzeb zdrowotnych dzieci i młodzieży, które były przedmiotem jego interwencji i wystąpień generalnych. Wśród nich znalazły się m. in. zagadnienia dotyczące leczenia stomatologicznego dzieci, w tym dostępności do świadczeń stomatologicznych w gabinetach funkcjonujących w szkołach oraz świadczeń stomatologicznych wykonywanych w znieczuleniu ogólnych u dzieci z niepełnosprawnością.

Czy jest szansa na lepsze czasy? Minimalna, właściwie to tylko promyczek nadziei, który niesie zapewnienie prezesa NFZ o gotowości ścisłej współpracy i podjęcia działań zmierzających do poprawy ochrony zdrowia najmłodszych. W tej sprawie ustalono niewiele. Póki co musi wystarczyć zapewnienie szefa Funduszu dokonania pogłębionej analizy „niektórych obszarów problemowych". Ważne, że deklaracje nie zostały zawieszone w próżni. Po przemyśleniach Tadeusz Jędrzejczyk ma spotkać się z Markiem Michalakiem raz jeszcze. Stanie się to w lutym 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH