PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Rusza program "Chroń Dziecięce Uśmiechy"

06-06-2013, 00:01
Rusza program
Rusza program "Chroń Dziecięce Uśmiechy"
Rusza program edukacyjny Chroń Dziecięce Uśmiechy. Celem akcji, organizowanej przez firmę Wrigley, producenta marki Orbit jest edukacja w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej wśród dzieci szkół podstawowych. A wszystko po to, aby Polska przestała być krajem o jednym z najwyższym poziomów próchnicy wśród dzieci w Europie.

Stan higieny jamy ustnej polskich dzieci jest bardzo zły i pogarsza się z wiekiem. Ze statystyk wynika, że próchnicę ma 40 proc. dzieci w wieku do 6 lat i aż 80 proc. dzieci w wieku do 12 lat. Wynika to przede wszystkim z niewiedzy jak dbać o higienę jamy ustnej.

Program Chroń Dziecięce Uśmiechy skierowany jest do dzieci w szkołach podstawowych w województwach lubelskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, świętokrzyskim i opolskim bo tam właśnie odnotowuje się najwyższy odsetek dzieci z próchnicą (informowaliśmy również o dramatycznej sytuacji na Śląsku - czytaj tutaj). W ramach programu stomatolodzy przeprowadzą bezpłatne przeglądy uzębienia dzieci.

Dane z Ministerstwa Zdrowia pokazują, że stan uzębienia polskich dzieci w wieku 6-12 lat jest zatrważający. - Zależy nam, aby program Chroń Dziecięce Uśmiechy zbudował wśród uczniów, ich rodziców i nauczycieli świadomość, jak ważna jest pielęgnacja zębów oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej już od najmłodszych lat mówi prof. dr hab. n. med. Bartłomiej W. Loster, Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (partner programu).

Do akcji włączył się też Polski Czerwony Krzyż, ze swoimi Klubami Wiewiórka PCK, które będą przekazywać dzieciom wiedzę w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. - W wielu szkołach nie ma już higienistek czy dentystów, którzy regularnie edukowaliby dzieci, jak dbać o zdrowe zęby, dlatego postanowiliśmy włączyć się do akcji i wziąć udział w dodatkowych lekcjach edukacyjnych, podczas których dzieci dowiedzą się, jak prawidłowo dbać o zęby dodaje dr Jerzy Zaborowski, Dyrektor Generalny PCK.

Program Chroń Dziecięce Uśmiechy ruszy w szkołach 1 września 2013 r., ale już dziś każdy, kto kupi bezcukrowe gumy do żucia Orbit w okresie od 1 czerwca do 31 lipca 2013 r., przyłączy się do akcji. - 1 proc. ze sprzedaży gum Orbit w tym okresie zostanie przeznaczony na realizację programu informuje Jarosław Kutelski, dyrektor Działu ds. Korporacyjnych Polska, Węgry i Kraje Bałtyckie w firmie Wrigley Poland.

Więcej informacji na www.mojorbit.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH