PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Rusza nabór przedszkoli do programu "Dzieciństwo bez próchnicy"

UMP/katkiel
09-12-2013, 08:11
Rusza nabór przedszkoli do programu Rusza nabór przedszkoli do programu "Dzieciństwo bez próchnicy" (fot. sxc.hu)
Przedszkola z terenu całego kraju mogą zgłaszać się do udziału w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”, realizowanym przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, w partnerstwie z ośmioma innymi uczelniami medycznymi.

„Dzieciństwo bez próchnicy" to nowa, skrócona nazwa projektu, o którym na łamach infoDENT24.pl informujemy od kilku miesięcy - „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców".

Celem projektu jest objęcie edukacją i profilaktyką stomatologiczną ponad 300 tysięcy dzieci w wieku 0-5 lat oraz osób dorosłych - rodziców i opiekunów dzieci, nauczycieli i wychowawców przedszkolnych oraz pielęgniarek, położnych i lekarzy pediatrów.

„Dzieciństwo bez próchnicy" oferuje szereg korzyści dla przedszkoli, które zdecydują się na udział w projekcie. Otrzymają one atrakcyjne pakiety edukacyjne niezbędne do prowadzenia zajęć z dziećmi, zaś nauczyciele przedszkoli będą mogli wziąć udział w atrakcyjnych szkoleniach.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Aby zapisać się do projektu, przedszkole powinno wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej projektu www.zebymalegodziecka.pl. Zgłoszenia, w ramach pierwszej rundy rekrutacji, przyjmowane są do końca marca 2014 r.

Projekt „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców" jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Współfinansowanie krajowe projektu zapewnia minister zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH