• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Rozczarowanie zwolenników większej samodzielności dentystów

ms
18-05-2016, 07:33
Rozczarowanie zwolenników większej samodzielności dentystów Jaki samorząd zawodowy (foto: pixabay)
Nasz wniosek o wprowadzenie zmian w ordynacji, polegających na uwzględnieniu mnożnika głosów lekarzy dentystów, oddanych na lekarzy dentystów (z chęci wyeliminowania jakichkolwiek zastrzeżeń w sprawie kolizji prawnych) zamieniliśmy - w drodze autopoprawki - na ogólne wezwanie Zjazdu do władz publicznych – pisze Andrzej Cisło, wiceprezes WIL i przewodniczący KS WIL.

Andrzej Cisło w taki oto sposób komentuje to co się stało podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Lekarzy.

Autopoprawka, nad którą ostatecznie odbyło się głosowanie, odrzucona została stosunkiem głosów 66 do 211. To koniec. Dalsza rozmowa z instancjami izbowymi w tej sprawie nie ma chyba sensu. 

Najgorszy jest bezsens niemerytorycznej dyskusji i konieczność  odnoszenia się do mało poważnych argumentów.

Ot na przykład taki sarkastyczny głos: idźmy dalej, wyznaczmy mnożniki dla internistów, pediatrów. I te oklaski, zapewne tych, którzy jak autor tego sarkastycznego wystąpienia zapomnieli, że lekarz internista jest specjalizacją, a nie zawodem, a my – owszem- całkiem odrębnym.

Inny ciekawy głos neonatologa: nie mogę zgodzić się, że dentyści będą wypowiadać się w sprawach dotyczących badań prenatalnych.

No i oczywiście takie wątki dyskusji, jak: nie dopuśćmy do pęknięć i rys na jedności.

Władze NIL mają najwyraźniej w nosie, że zjazdy okręgowe siedmiu izb zaapelowały o uregulowanie tej kwestii. Nie mam zamiaru pytać prezesa Macieja Hamankiewicza jak zamierzał lub zamierza zagospodarować te wnioski. Zadawanie pytań osobie nie rozumiejącej swoich powinności nie jest już ani poważne, ani celowe.

Więcej: autonomia-dent.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH