• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Rotary Club Elbląg Centrum zmierzy się z próchnicą u najmłodszych

js
04-03-2016, 12:39
Rotary Club Elbląg Centrum zmierzy się z próchnicą u najmłodszych Rotary Club Elbląg Centrum dba o zęby przedszkolaków
Rotary Club Elbląg Centrum rozpoczął akcję „Zdrowe ząbki” skierowaną do dzieci uczęszczających do elbląskich przedszkoli.

Przygotowanych zostało tysiąc pakietów, zachęcających dzieci do regularnego mycia zębów. Taka inicjatywa cieszy szczególnie, gdyż zaledwie miesiąc temu Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Elblągu poinformowała, że w 2016 r. nie planuje się przeprowadzenia akcji bezpłatnych przeglądów stomatologicznych dla uczniów ze szkół podstawowych, bo nie ma na to pieniędzy. - Miasto nie prowadzi również nadzoru gabinetów stomatologicznych w szkołach – dodała Joanna Urbaniak.

Akcja „Zdrowe ząbki” pozwoli przetrwać dziecięcym zębom w lepszej kondycji okres edukacji szkolnej, o ile władze Elbląga nie znajdą w najbliższym czasie sposobu, aby zadbać o zęby uczniów.

Rotary Club Elbląg Centrum przewiduje, że uruchamiana właśnie akcja profilaktyczna obejmie m.in. krótką prezentację na temat korzyści płynących: - z dbałości o czystość, - ze zdrowego odżywania, - unikania słodyczy. Zapowiadana jest także rozmowa z dentystką, która odwiedzać będzie elbląskie przedszkolaki. Każdy mały uczestnik akcji „Zdrowe ząbki” otrzyma także zestaw, który ułatwi mu dbanie o higienę jamy ustnej. W skład pakietów wchodzą: szczoteczka i pasta do zębów oraz kolorowy kubeczek.

Inicjatywa RCEC to pomysł jednej z jego członkini, Natalii Gabryel-Szaj, która jest lekarzem stomatologiem, a prywatnie - mamą bliźniaków. Jej dzieci osobiście sprawdzili, czy aby prezentacja nie jest nudna. - Okazuje się, że nie jest, doskonale zachęca dzieci do dbania o zdrowe ząbki — mówi Dorota Wcisła, prezydent Rotary Club Elbląg Centrum.

300 pakietów trafiło już do dzieci. 26 lutego ochotniczki odwiedziły trzy pierwsze przedszkola: Przedszkole nr 31, przy ul. Grunwaldzkiej, Przedszkole nr 26, przy ul. Bema i Przedszkole nr 19, przy ul. Ślusarskiej.

Więcej: dziennikelblaski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH