PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ropień po pulpotomii: winne prątki w wodzie unitów

ms
19-10-2016, 11:10
Ropień po pulpotomii: winne prątki w wodzie unitów Prątki w wodzie przyczyną problemów kliniki dentystycznej (foto: pixabay)
30 dzieci znalazło się w szpitalach Karoliny Południowej z ropniami wywołanymi prątkami (Mycobacterium) po procedurze pulpotomii.

Śledztwo wykazało, że źródłem zła była woda znajdująca się w systemach unitów dentystycznych kliniki Children’s Dental Group w Anaheim.

Pacjenci mają od 3 do 9 lat i wszyscy byli leczeni w klinice pomiędzy marcem a czerwcem 2016 r. Dopiero od niedawna rodzice z dziećmi zaczęli zgłaszać się do szpitali z niepokojącymi objawami w obszarze leczonych zębów. Prątki doprowadziły do rozwoju poważnych zmian chorobowych.

Ustalono, że problem powstał, gdyż w Children’s Dental Group nie przestrzegano procedur, zalecających systematyczne przepłukiwanie i dezynfekowanie przewodów dostarczających wodę bezpośrednio do unitów.

Dr Matthew Zahn z Orange County Health Care Agency obawia się, że tego typu przypadków może być znacznie więcej, gdyż pomiędzy marcem, a czerwcem 2016 r. w Children’s Dental Group pulpotomii poddanych zostało 842 małych pacjentów. Zmiany chorobowe postępują stopniowo i od zdarzenia do wystąpienia pierwszych objawów minąć może nawet kilka  miesięcy. Niestety atak drobnoustrojów może grozić poważnymi konsekwencjami, nawet rozległą resekcją zainfekowanej tkanki.

Więcej: cbs4indy.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zakażenia   unit stomatologiczny  

POLECAMY W SERWISACH