PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ropczyce: uruchomiono dwa szkolne gabinety dentystyczne

ms
04-07-2016, 07:33
Ropczyce: uruchomiono dwa szkolne gabinety dentystyczne Ropczyce z gabinetami stomatologicznymi dla dzieci (foto: pixabay)
W grudniu 2015 r. było wiadomo, że samorząd Ropczyc chce utworzyć i wyposażyć gabinety stomatologiczne w dwóch największych szkołach w mieście - Zespole Szkół Nr 1 i Nr 2. Jest sukces, oba gabinet działają.

Są to dwa z trzech gabinetów otwartych w ostatnim czasie w województwie podkarpackim na bazie umowy z NFZ.

W przedsięwzięcie zaangażowało się Centra Stomatologiczne KK Jasińscy oraz Studio Uśmiechu. W szkole nr 1 pracować mają lek. dent. Katarzyna Sylwia Jasińska i lek. dent. Krzysztof Jasiński, a w nr 2 lek. dent. Tomasz Kozdroń.

Oba gabinety, wyposażone w nowoczesny sprzęt, czynne będą także podczas wakacji. Zakres usług dobrano do potrzeb młodego pacjenta:
-  stomatologia dziecięca (w ramach kontraktu NFZ);
- profilaktyka stomatologiczna do 18 roku życia (w ramach kontraktu NFZ);
- ortodoncja;
- stomatologia zachowawcza;
- endodoncja;
- chirurgia stomatologiczna;
- protetyka;
- zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego.

Nowe gabinety w ropczyckich placówkach to rozszerzenie gminnego programu w zakresie profilaktyki stomatologicznej. Od 2015 r. realizowane jest lakowanie zębów trzonowych stałych u uczniów klas pierwszych i drugich szkół podstawowych z terenu gminy. Łącznie lakowaniem zębów objętych zostało 743 uczniów. Lakowanie odbywa się w gabinecie stomatologicznym OKMED. 

Więcej: ropczyce.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH