PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ropczyce: dentyści zainteresowani uruchamianiem gabinetów dentystycznych w szkołach

ws
11-12-2015, 11:33
Ropczyce: dentyści zainteresowani uruchamianiem gabinetów dentystycznych w szkołach W Ropczycach będą gabinety stomatologiczne w szkołach (foto: pixabay)
Samorząd Ropczyc chce utworzyć i wyposażyć gabinety stomatologiczne w dwóch największych szkołach w mieście - Zespole Szkół Nr 1 i Nr 2. Wszystkie strony zaangażowane w to przedsięwzięcie są na tak.

W celu omówienia programu uruchomienia dwóch szkolnych gabinetów w Urzędzie Miejskim w Ropczycach odbyło się spotkanie burmistrza Bolesława Bujaka z dyrektorami szkół i przedszkoli. Wzięła w nim udział m.in. Bernadetta Wiercioch-Klin - konsultant wojewódzki w zakresie stomatologii. Ważne, że realizacją projektu zainteresowani są stomatolodzy, którzy deklarują chęć współpracy z przedstawicielami samorządu i NFZ.

Utworzenie dwóch gabinetów stomatologicznych w szkołach byłoby rozszerzeniem obecnego programu realizowanego przez samorząd Ropczyc w zakresie profilaktyki stomatologicznej. Od roku szkolnego 2015/16 realizowane jest lakowanie zębów trzonowych stałych u uczniów klas pierwszych i drugich szkół podstawowych z terenu gminy. Lakowanie odbywa się według przyjętego grafiku w gabinecie stomatologicznym OKMED. Wkład samorządu w realizację programu wynosi 150 tys. zł.

 Więcej: ropczyce.eu

Czytaj także: Odezwa Ropczyc o wsparcie przy uruchamianiu gabinetów dentystycznych w szkołach

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH