PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Rejestry medyczne czas na ostateczne decyzje

02-11-2012, 05:36
Rejestry medyczne do utylizacji? (foto: sxc.hu)
Rejestry medyczne do utylizacji? (foto: sxc.hu)
Minister zdrowia przypomina, że do końca stycznia 2013 r. poprzestać trzeba będzie prowadzenia rejestrów medycznych, które nie zostały zarejestrowane zgodnie z ustawą z 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (Dz. U. Nr113, poz. 657 i Nr 174, poz. 1039). 

To właśnie minister zdrowia ma obowiązek utworzyć rejestr w ciągu 6 miesięcy od dnia upływu terminu w odpowiedzi na zgłoszenie takiego rejestru przez podmiot go prowadzący. Z ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia wnika, że podmioty prowadzące rejestry medyczne musiały je zgłosić do połowy 2012 roku. Łatwo wyliczyć, że minister zdrowia ma z kolei czas do końca 2012 r., aby zaewidencjonować zgłoszone rejestry (poprzez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia). O ile taka decyzja nie zapadnie do ostatniego dnia 2012 r., to w miesiąc później, a więc do końca stycznia 2013 r. rejestry nie mające akceptacji ministra zdrowia należy zniszczyć (oprócz tych archiwalnych).

Minister zdrowia przypomina podmiotom prowadzącym rejestry medyczne o poinformowaniu o tym fakcie Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Tylko wówczas taki rejestr może być nadal prowadzony.

Kontakt: 

Centrum Systemów Informacyjnych

Ochrony Zdrowia

ul. Stanisława Dubois 5A, 00-184 Warszawa

http://www.csioz.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   rejestry medyczne   Inicjatywy   Wymogi - obowiązki  

POLECAMY W SERWISACH