PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

RDC: 5 lat w kolejce do ortodonty w MCS

RDC/katkiel
01-04-2014, 10:30
RDC: 5 lat w kolejce do ortodonty w MCS RDC: 5 lat w kolejce do ortodonty w MCS (źródło: Google Maps)
Nawet 5 lat pacjenci muszą czekać na wizytę u ortodonty w Mazowieckim Centrum Stomatologii w Warszawie – podaje stacja RDC. – Placówka ma kontrakt tylko do czerwca, więc to niezgodne z prawem – komentuje NFZ.

Wojewódzkie Centrum Stomatologii w Warszawie prowadzi zapisy do ortodontów na 2019 rok - dowiedziała się reporterka RDC Martyna Szymczakowska. NFZ refunduje aparaty dzieciom, które nie ukończyły 12. roku życia, dlatego rodzice zapisują swoje dzieci z wyprzedzeniem, czyli nawet 4-letnie dzieci.

Nie mieliśmy pojęcia o tak długich kolejkach do ortodonty - tak Narodowy Fundusz Zdrowia komentuje doniesienia RDC. Rzeczniczka Funduszu - Agnieszka Gołąbek jest zaskoczona i tłumaczy, że Centrum deklarowało inne terminy.

- Zgodnie z informacjami, jakie w raportach są nam przedstawiane, średni czas oczekiwania na udzielenie świadczenia w tej placówce to 731 dni. To prawie dwa lata, też długo, ale placówka informuje nas, że wielu pacjentów jest z listy skreślanych - odwołują wizyty lub się na nie nie stawiają - mówi RDC Agnieszka Gołąbek.

NFZ informuje też, że Wojewódzkie Centrum Stomatologii ma kontrakt tylko do czerwca tego roku, więc zapisy na za 5 lat są niezgodne z prawem.

źródło: rdc.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ortodoncja   kolejki oczekujących   kolejki  

POLECAMY W SERWISACH