PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Radziwiłł: w połowie lutego rząd zajmie się ustawą dot. sieci szpitali

en/PAP
08-02-2017, 11:24
Radziwiłł: w połowie lutego rząd zajmie się ustawą dot. sieci szpitali W środę 15 lutego sejm ma się zająć ustawą dot. sieci szpitali (fot. wikipedia)
- Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby rząd przyjął ustawę w sprawie sieci szpitali za tydzień. Następnie zostanie ona skierowana do Sejmu. Myślę, że prace pójdą szybko - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Minister zdrowia podkreślił, że główne zmiany w służbie zdrowia mają polegać na tym, żeby pacjenci mieli lepszy dostęp do świadczeń medycznych i żeby jakościowo były one dobre. - Świadczeniodawcy koncentrują się obecnie na wykonywaniu procedur, a nie na opiece nad pacjentem - zaznaczył.

Konstanty Radziwiłł zaprzeczył, że wiele szpitali może znaleźć się poza ustaloną przez resort siecią. 91 proc. środków na lecznictwo szpitalne zostanie przeznaczonych na sieć szpitali. Przytłaczająca większość tych szpitali, które znają pacjenci, będzie zabezpieczona, żeby mogli oni czuć się bezpiecznie - poinformował.

Radziwiłł wyjaśnił, że chodzi przede wszystkim o zapewnienie chorym kompleksowej opieki, ponieważ obecnie czują się zagubieni w systemie służby zdrowia i sami muszą być organizatorami opieki nad sobą.

W szpitalach poza oddziałem ratunkowym (SOR) będą placówki nocnej pomocy lekarskiej, w których mają być przyjmowani pacjenci z zachorowaniami nie wymagającymi hospitalizacji. Ci chorzy również będą mieli zapewniona kompleksową opiekę. (PAP)

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH