PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Rada Przejrzystości zaopiniuje programy stomatologiczne w Katowicach i gminie Brwinów

szaft
06-12-2013, 08:05
Rada Przejrzystości zaopiniuje programy stomatologiczne w Katowicach i gminie Brwinów Rada Przejrzystości zaopiniuje programy stomatologiczne w Katowicach i gminie Brwinów (Fot. AOTM)
10 grudnia odbędzie się 39. posiedzenie Rady Przejrzystości Agencji Oceny Technologii Medycznych. W trakcie spotkania zostaną przygotowane opinie o dwóch projektach programów zdrowotnych z zakresu stomatologii.

Członkowie Rady pochylą się nad programem profilaktyki stomatologicznej, który w latach 2013-2015 objąłby dzieci w wieku 6-9 lat na terenie gminy Brwinów,

Drugim opiniowanym programem będzie profilaktyka próchnicy dla dzieci z Katowic.

W tym roku Rada wyraziła zdanie łącznie o 278 programach zdrowotnych. Tych poświęconych stomatologii było 16, co stanowi niespełna 6 proc. wszystkich.

Warto wspomnieć, że AOTM chętnie wyraża się o projektach stomatologicznych negatywnie, głównie wytykając nieścisłości w ich budżetowaniu.

Wszystkie programy stomatologiczne opiniowane przez AOTM w 2012 roku

1. „Program profilaktyki próchnicy dla dzieci w wieku 8-12 lat z terenu Gminy Dobroń"
2. „Program zdrowotny w zakresie profilaktyki próchnicy zębów u dzieci i młodzieży od 7 do 6 roku życia z terenu Gminy Otwock w 2013 roku"
3. „Program Profilaktyki Stomatologicznej dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych położonych na terenie Gminy Baranowo na rok 2013"
4. „Program profilaktyki próchnicy na lata 2013-2015 u dzieci w Gminie Miejskiej Kraków"
5. „Program profilaktyki próchnicy na lata 2013-2015 u dzieci niepełnosprawnych w Gminie Miejskiej Kraków"
6. „Program profilaktyki próchnicy u dzieci i młodzieży szkolnej" (miasto Sosnowiec)
7. „Program edukacyjny dla dzieci z przedszkoli na terenie miasta Płocka w zakresie zapobiegania próchnicy, chorobom dziąseł i wadom zgryzu"
8. „Program zapobiegania próchnicy i chorobom dziąseł u dzieci w wieku przedszkolnym gminy Brusy pn. „Zdrowy ząbek" na lata 2014-2019"
9. „Program profilaktyki stomatologicznej dla dzieci zamieszkałych w Krośnie, uczęszczających do przedszkoli i II klas szkół podstawowych"
10. „Program profilaktyczno-leczniczy próchnicy zębów dla dzieci 12-letnich ze szkół Miasta Lębork"
11. „Program zdrowotny w zakresie profilaktyki próchnicy zębów u dzieci i młodzieży od 7 do 18 roku życia z terenu gminy Rudna na lata 2013-2015" gminy Rudna
12. „Program profilaktyki zdrowotnej w zakresie poprawy stanu zdrowia jamy ustnej dla uczniów klas II szkół podstawowych na rok 2013" gminy Bolesławiec
13. „Program zapobiegania próchnicy za pomocą fluoryzacji zębów u dzieci w wieku 2-5 lat" starostwa powiatowego w Olkuszu
14. „Program profilaktyki zdrowotnej w zakresie poprawy stanu jamy ustnej dla uczniów klas I-III szkół podstawowych gmin wiejskich powiatu świdnickiego na lata 2013-2014"
15. „Program profilaktyki stomatologicznej dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych na terenie gminy Aleksandrów"

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH