PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Rada Przejrzystości AOTMiT za „Pięknym uśmiechem” w gminie Piaseczno

ms
17-11-2016, 10:30
Rada Przejrzystości AOTMiT za „Pięknym uśmiechem” w gminie Piaseczno "Piękny uśmiech: w Piasecznie" (foto: pixabay)
Program profilaktyczny „Piękny uśmiech”, który ma zapobiegać próchnicy wśród dzieci w klasach I-VI szkoły podstawowej w mieście i na terenie gminy Piaseczno - przychylnie zaopiniowała Rada Przejrzystości AOTMiT.

Oceniany projekt zapewnia zwiększenie dostępu do świadczeń finansowanych ze środków publicznych, powielając działania związane m.in. z: kontrolą higieny jamy ustnej, fluoryzacją, lakierowaniem czy lakowaniem bruzd. Świadczenia mają być jednak kierowane do dzieci, które do tej pory nie korzystały z tego typu zabiegów w ramach NFZ.

Projekt, oprócz innych działań, zawiera część edukacyjną. Program w tej części będzie skierowany do wszystkich dzieci uczęszczających do szkół podstawowych i ich rodziców, a także do dyrekcji i nauczycieli placówek oświatowych.

Aprobatę dla programu Rada warunkuje od spełnienia kilku zaleceń

Wnioskodawca szacuje, że będzie to ok. 25 tys. osób, jednak nie przedstawia źródła informacji, na podstawie których dokonał takiego oszacowania.

Należy doprecyzować czy w programie będą mogły wziąć udział dzieci nie zameldowane na terenie Piaseczna, a uczęszczające do szkoły podstawowej zlokalizowanej na terenie gminy.

Zasadnym działaniem byłoby uwzględnienie ankiety satysfakcji, jako miernika oceny jakości świadczeń w programie.

Należy przedstawić koszty akcji promocyjno-informacyjnej oraz etapu edukacji zdrowotnej.

Nie ma możliwości oszacowania kosztów całkowitych programu – to trzeba zmienić - uważa Rada. RP sugeruje także, iż należy oszacować budżet na lata następne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
AOTMiT   Rada Przejrzystości   program profilaktyczny  

POLECAMY W SERWISACH