PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Rada Przejrzystości AOTM oceni program profilaktyki w Brwinowie

AOTM/szaft
27-10-2014, 10:26
Rada Przejrzystości AOTM oceni program profilaktyki w Brwinowie W Brwinowie stawiają na profilaktykę próchnicy
27 października Rada Przejrzystości Agencji Oceny Technologii Medycznych wyda opinię dotyczą programu profilaktyki stomatologicznej dla dzieci, zaproponowanego przez samorządowców z Brwinowa (woj. mazowieckie).

Oceniany projekt nosi tytuł: „Program profilaktyki stomatologicznej prowadzony w latach 2013-2015 obejmujący dzieci z Gminy Brwinów w wieku 6-9 lat".
Zgodnie z założeniami ma on objąć 610 dzieci w wieku od 6 do 9 lat (rocznik 2005-2008), zameldowanych na terenie gminy Brwinów. Głównym założeniem programu jest profilaktyka w leczeniu zębów, przekazywanie dzieciom właściwych wzorców dbania o higienę jamy ustnej oraz przeciwdziałanie powstawaniu i rozwojowi próchnicy. Przedstawiciele gminy podkreślają, iż w przypadku dużego zainteresowania programem, będzie on kontynuowany w kolejnych latach.

Finansowanie programu rozłożono na dwa etapy. Pierwszy, który kosztować ma gminę ponad 42 tys. zł, będzie realizowany do grudnia br. Drugi zabudżetowano na pierwsze półrocze 2015 roku (ok. 37 tys.).

Realizatorem programu ma być Fundacja Zdrowie i Medycyna 2000 z miejscowości Konstancin - Jeziorna.

Przypomnijmy, że nowelizacja ustawy z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych nakłada na jednostki samorządu terytorialnego realizujące i finansujące programy zdrowotne obowiązek przekazania projektu programu do Agencji Oceny Technologii Medycznych w celu ich zaopiniowania. AOTM jest zobowiązana sporządzić swoją opinię w ciągu 3 miesięcy (art. 48 ust. 2a i 2b ustawy). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH