PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Raciborszczyzna: radni chcą kontraktu na leczenie w znieczuleniu ogólnym

naszraciborz.pl
20-02-2014, 07:50
Raciborszczyzna: radni chcą kontraktu na leczenie w znieczuleniu ogólnym Raciborszczyzna: radni chcą kontraktu na leczenie w znieczuleniu ogólnym. Na zdjęciu rynek w Racibórzu (fot. wikipedia.org)
Na terenie Subregionu Zachodniego woj. śląskiego nie funkcjonuje ani jeden gabinet, który udziela świadczeń stomatologicznych w znieczuleniu ogólnym. Członkowie Komisji Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Sejmiku Województwa Śląskiego zastanawiali się jak to zmienić.

Do dyskusji, której przedmiotem było realizowanie świadczeń w znieczuleniu ogólnym doszło na początku lutego. Inicjatorką była radna powiatu raciborskiego - Ewa Lewandowska, a udział w nim wziął m.in. Adam Hajduk, starosta raciborski. Zdaniem radnej udzielanie tych świadczeń jest bardzo ważne z uwagi na potrzeby mieszkańców powiatu, w tym osób, rodzin i opiekunów ludzi niepełnosprawnych.

Adam Hajduk wskazał, że wszystkie gabinety stomatologiczne wykonujące zabiegi w znieczuleniu ogólnym znajdują się poza obszarem Subregionu Zachodniego. Zwrócił się pytaniem do przedstawiciela NFZ, czy istnieje możliwość ogłoszenia osobnego konkursu dla Subregionu. W odpowiedzi usłyszał jednak, że nie ma takiej prawnej możliwości oraz że najprawdopodobniej do końca czerwca br. zostaną ogłoszone nowe konkursy na ten typ działalności.

Przedstawiciel NFZ poinformował, że dzieci i młodzież mogą być przyjmowane również w gabinetach stomatologicznych ogólnodostępnych na terenie województwa śląskiego, nawet gdy gabinet nie ma osobnego kontraktu z NFZ na świadczenie usług dla dzieci i młodzieży.

Dodał również, iż na terenie województwa śląskiego funkcjonuje 6 gabinetów stomatologicznych, które świadczą usługi ogólnostomatologiczne w znieczuleniu ogólnym. Gabinety te w latach 2010-2013 r. przyjęły odpowiednio grupy osób: 1295, 1451, 1625, 1806, którym udzielono świadczeń zdrowotnych w znieczuleniu ogólnym

Na terenie powiatu raciborskiego mobilizacja. Jego pracownicy majją informować i prowadzić rozmowy z gabinetami stomatologicznymi z terenu Raciborszczyzny, aby te rozważyły wzięcie udziału w konkursach, co umożliwi poszerzenie ich dotychczasowej oferty.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH