PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

PTS szuka świeżej krwi i chce porozumień z innymi organizacjami dentystycznymi

Łukasz Sowa
16-04-2014, 08:11
PTS szuka świeżej krwi i chce porozumień z innymi organizacjami dentystycznymi PTS szuka świeżej krwi i chce porozumień z innymi organizacjami dentystycznymi (źródło: Fotolia/PTWP)
Polskie Towarzystwo Stomatologiczne wprowadziło zmiany w statucie, które dają organizacji możliwość zawierania porozumień z innymi towarzystwami naukowymi, federacjami itp. – Autonomia w jedności – w tym tkwi siła – przekonuje prof. dr hab. n. med. Barłomiej W. Loster, nowy-stary prezydent PTS.

Prof. Bartłomiej W.  Loster, który w na Walnym Zgromadzeniu w czasie 12. Kongresu Stomatologów Polskich został ponownie wybrany na stanowisko szefa PTS, powiedział portalowi infoDENT24.pl, że zmiany w statucie są konsekwencją realizacji programu wyborczego, ogłoszonego jeszcze przed swoją pierwszą kadencją.

- Chcieliśmy aby Polskie Towarzystwo Stomatologiczne było otwarte dla innych organizacji dentystycznych przy respektowaniu ich prawa do autonomii. Zmiany w statucie pozwalają PTS na zawiązywanie porozumień, na mocy których prezes lub osoba delegowana przez prezesa partnerskiego towarzystwa, automatycznie wchodzi do zarządu głównego PTS. W ten sposób otrzymuje bezwzględny mandat do kreowania polityki PTS - wyjaśnia prof. Bartłomiej W. Loster.

Dzięki zmianom statutowym, a przede wszystkim prestiżu PTS, organizacje, które zdecydują się na porozumienie, będą miały okazję do prezentacji swoich pomysłów na forum międzynarodowym.

- W Polsce jest wiele towarzystw, którym na sercu leży polska stomatologia i zdrowie jamy ustnej Polaków, ale nie wszystkie mają odpowiednią siłę przebicia. Teraz możemy mówić jednym głosem i być zauważeni - podkreśla szef PTS.

W trakcie zjazdu Zarządu Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego zmieniono także angielskie tłumaczenie organizacji. Polish Dental Society zostało zmienione na Polish Dental Association.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PTS   Bartłomiej Loster   Polish Dental Association  

POLECAMY W SERWISACH