PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Przymiarki do doraźnej opieki stomatologicznej w Toruniu

ms
16-11-2016, 09:09
Przymiarki do doraźnej opieki stomatologicznej w Toruniu Toruń bez doraźnej pomocy stomatologicznej (foto: freeimages)
Jak informował infoDENT24.pl, od listopada w Toruniu nie funkcjonuje nocna i świąteczna opieka stomatologiczna. NFZ zapowiada, że chętni do świadczenia tego typu usług się znajdą. Czyżby?

- Na razie trudno przewidzieć, kiedy zostanie wyłoniony kolejny gabinet dentystyczny. Oczywiście, konkurs będzie ogłoszony, ale dopiero wówczas, gdy zostaną spełnione wszystkie warunki formalno-techniczne wynikające z wewnętrznych procedur. Mogę zapewnić, że prace nad nim trwają - mówi dla torun.wyborcza.pl Hanna Krzyżanowska z NFZ.

Jeszcze miesiąc temu Barbara Nawrocka, rzecznik kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ twierdziła, że NFZ chce negocjować, chociażby utrzymanie dyżurów do końca 2016 r. Dopiero brak porozumienia skutkować miał koniecznością rozpisania nowego konkursu na pogotowie stomatologiczne w Toruniu. Scenariusz ten nie został urzeczywistniony.

Według NFZ, oferowany w Toruniu ryczałt dobowy, w wysokości 700 zł, to jedna z najwyższych stawek w skali całego kraju. Jak wiadomo, kwota ta nie jest w całości przeznaczana na wynagrodzenie dla pracującego dentysty. Trzeba z niej opłacić m.in. pomoc stomatologiczną lub asystenta, materiały oraz uregulować rachunki za m.in. czynsz, wodę i prąd.

Czytaj także: Toruń: 700 zł za doraźną pomoc i nie ma chętnych

Więcej: torun.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH