PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Przychodnia stomatologiczna sprawą wysoce polityczną

ms
28-11-2017, 12:23
Przychodnia stomatologiczna sprawą wysoce polityczną Jak jest z przychodnią stomatologiczną w Wadowicach (foto: pixabay)
Przychodnia stomatologiczna w Wadowicach przy ul. Wojtyłów pozostanie w dotychczasowej siedzibie, czy nie? Starosta wadowicki Bartosz Kaliński twierdzi, że tak, burmistrza Wadowic Mateusz Klinowski jest przeciwnego zdania.

Ta przychodnia nie będzie zlikwidowana, ani nie zostanie przeniesiona. Pozostanie na dotychczasowym miejscu. Umowa najmu została przedłużona na kolejne trzy lata – zapewniał starosta wadowicki Bartosz Kaliński podczas konferencji prasowej, zorganizowanej przed siedzibą przychodni.

Jaka jest przyczyna takiej inicjatywy?

- Mamy kontrakt i to jest najważniejsze, nie chcemy komentować całej sytuacji, bo chodzi nam wyłącznie o ustalenie pewnych spraw – zapewniał doktor Rauch, jeden z właścicieli przychodni.

Wyjaśnienia zamieszania podjął się starosta wadowicki. W jego przekonaniu, osobą odpowiedzialną za zamieszanie związane z likwidacją przychodni jest burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, którego starosta oskarżył o granie na uczuciach pacjentów i wykorzystywanie sytuacji do uprawiania polityki.

Problemem ma być w zasadzie tylko teren wokół przychodni, ograniczający dojazd karetek pogotowia i innych służb.

Spór rozpoczął się w kwietniu 2017 r., kiedy to Zarząd Powiatu Wadowickiego  nie przedłużył dotychczasowymi najemcami umów najmu lokali użytkowych w budynkach przy ul. Wojtyłów 14 oraz 16. Pomieszczenia te od 1 stycznia 2018 r. miałyby być użyczone Środowiskowemu Domu Samopomocy oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

W efekcie tej decyzji straciłaby mieszcząca się w tej lokalizacji od kilkudziesięciu lat Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna. Umowy najmu kończyły się 31 grudnia 2017 r. 

Więcej: wadowiceonline.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kontraktowanie 2017   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH