PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Przenosiny stomatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu

ms
26-09-2017, 08:07
Przenosiny stomatologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu (źródło: Google maps)
Poradnia stomatologiczna przenoszona jest do budynku głównego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, gdzie są zlokalizowane inne poradnie specjalistyczne.

- Dokonując zmian wewnętrznych cały czas przenosimy nasze komórki z jednego budynku do drugiego tak, aby jak najlepiej zorganizować działalność, dotyczy to także poradni stomatologicznej - poinformował Radio Opole dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Dariusz Madera.

- W budynku, w którym znajdowała się poradnia stomatologiczna jest inna działalność, która idealnie pasuje do anatomii realizowanej przez uniwersytet, dlatego że mamy tam zakład patomorfologii, medycyny sądowej, a poradnię stomatologiczną przenosimy do budynku głównego poradni specjalistycznych – wyjaśnił Dariusz Madera.

- Docelowo oddziały szpitalne mają być przekształcane w kliniki, w ramach których kadra naukowa będzie prowadziła badania - przypomniał dyrektor Madera. 

Przekształcenie Wojewódzkiego Centrum Medycznego w USK daje też - w opinii gościa Radia Opole - nowe możliwości pozyskiwania dofinansowań na doposażanie jednostki, która musi zapewniać odpowiednie możliwości kształcenia przyszłej kadry medycznej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH