PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Przed XIII Krajowym Zjazdem Lekarzy: KS NRL m.in. o pozycji dentystów w samorządzie

ms
09-05-2016, 08:11
Przed XIII Krajowym Zjazdem Lekarzy: KS NRL m.in. o pozycji dentystów w samorządzie Nadzwyczajny XIII Krajowy Zjazd Lekarzy
Komisja Stomatologiczna NRL, tuż przed rozpoczęciem Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Lekarzy, zajmie stanowisko m.in. w sprawie interpelacji posłanki Haliny Szydełko dotyczącej autonomii lekarzy dentystów w samorządzie zawodowym lekarzy i lekarzy dentystów.

Komisja Stomatologiczna NRL przedstawiła ramowy program posiedzenia, które bezpośrednio będzie poprzedzało Nadzwyczajny XIII Krajowy Zjazd Lekarzy (13 maja 2016 r.).

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Sprawozdanie z działalności Zespołów Komisji Stomatologicznej NRL.
3. Omówienie sprawy interpelacji posłanki Haliny Szydełko (szczegóły tutaj). 
4. Analiza propozycji zmian w regulaminie wyborów do organów izb lekarskich, na stanowiska w organach i trybu odwoływania członków tych organów i osób zajmujących stanowiska w tych organach oraz wyborów komisji wyborczych. Dyskusja. Podjęcie stanowiska. 
5. Omówienie propozycji zmian w ustawie z 2 grudnia 2009 r. o izbach lekarskich. Dyskusja. Podjęcie stanowiska.
6. Analiza propozycji zmian w regulaminie Krajowego Zjazdu Lekarz i regulaminie Naczelnej Rady Lekarskiej. Dyskusja. Podjęcie stanowiska. 
7. Przedstawienie aktualnej sytuacji lekarzy dentystów w strukturach Naczelnej Izby Lekarskiej. 
8. Omówienie stanowisk w sprawie zatrudniania w praktykach zawodowych podjętych przez Komisję Stomatologiczną NRL i Komisję Legislacyjną NRL. 
9. Wolne wnioski.
10. Sprawy różne. 
11. Zamknięcie posiedzenia.

Miejsce posiedzenia: Naczelna Izba Lekarska, ul. Jana Sobieskiego 110
Czas trwania: 13 maja od 11.00 do 14.00
Po zakończeniu obrad delegaci na Krajowy Zjazd Lekarzy przetransportowani zostaną do Novotelu Airport Warszawa, w którym odbywać się będzie Nadzwyczajny XIII Krajowy Zjazd Lekarzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   samorząd lekarski   KS NRL  

POLECAMY W SERWISACH