PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Przed sądem walka o 8 mln zł za śmierć po leczeniu kanałowym

js
07-10-2015, 07:15
Przed sądem walka o 8 mln zł za śmierć po leczeniu kanałowym sąd.jpg
Bolący ząb 22-letniego młodzieńca poddano leczeniu kanałowemu. Po 11 dniach od tego zdarzenia chłopak nie żył. Stwierdzono sepsę.

Rana po leczeniu zęba zaczęła ropieć, pacjent miał problemy z mówieniem, było mu słabo. Poprosił ponoć o wypisanie skierowania do szpitala, ale dentystka odmówiła. Ostatecznie trafił do krakowskiego szpitala im. G. Narutowicza, następnie przewieziono go do szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Kopernika, za późno.

Sekcja zwłok wykazała, że młody mężczyzna umarł z powodu sepsy. Zarzuty dotyczą: wadliwego leczenia zęba, umieszczenia pacjenta na nieodpowiednim oddziale, zbyt późnego włączenia antybiotyków i opóźnionego przetoczenia krwi.

Rodzice zmarłego domagają się przed sądem 3 mln zł - z tytułu pogorszenia sytuacji życiowej - w wyniku śmierci syna oraz 5 mln zł – jako zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

Pozwanych jest 12 podmiotów, w tym: Ośrodek Zdrowia "Praktimed", Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, Szpital Miejski Specjalistyczny im. G. Narutowicza, OPC Sp. z.o.o., a także ośmiu pracowników służby zdrowia, również lekarzy.

Więcej: krakow.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sepsa   leczenie kanałowe   sąd  

POLECAMY W SERWISACH