PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pryncypia Leszka Dudzińskiego

ms
07-11-2016, 07:31
Pryncypia Leszka Dudzińskiego Wywiad z Leszkiem Dudzińskim (foto: pixabay)
7 września infoDENT24.pl przeprowadził wywiad z Leszkiem Dudzińskim, pytając go m.in. o najpilniejsze zadania stojące przed nowo wybranym wiceprezesem NRL i przewodniczącym KS NRL, co się zmieniło od tamtej pory?

Podajemy główne wątki rozmowy Lucyny Krysiak z Gazety Lekarskiej przeprowadzonej z Leszkiem Dudzińskim.

O roli stomatologów w samorządzie lekarskim
Są lekarze dentyści, którzy mają podpisane umowy na świadczenia z NFZ, są tacy, którzy funkcjonują na rynku komercyjnym i jest grupa, która tkwi w zawieszeniu, oczekując na to, w jakim kierunku pójdą zmiany w systemie. To może budzić frustrację i dzielić środowisko, jednak nie w sprawach idei kroczenia jedną drogą z lekarzami i poszukiwania takich rozwiązań, które byłyby korzystne dla wszystkich.

O okolicznościach objęcia funkcji wiceprezesa NRL i przewodniczącego KS NRL
W sprawach, nad którymi pracuje Komisja Stomatologiczna NRL, jesteśmy zgodni, że należy je kontynuować (…). Także praca w zespołach nie została w żaden sposób zakłócona i toczy się dalej.

O najważniejszych zadaniach
* Przede wszystkim czeka nas informatyzacja, której obawia się środowisko, a konkretnie związanych z tym kosztów, a przecież są na to do wykorzystania unijne pieniądze.
* Będziemy usilnie starać się o wprowadzenie zmian w systemie specjalizowania się lekarzy dentystów.
* Uważam, że w systemie powszechnego ubezpieczenia powinni pracować wszyscy, niezależnie od tego, jaki rodzaj praktyki prowadzą.

O pracy samorządu
Liczymy na tych, którzy chcą być aktywni. I pod tym właśnie kątem powinniśmy patrzeć na naszą działalność. Nie oceniać jej poprzez liczebność, ale aktywność.

O priorytetach samorządu
Są osoby w naszym zawodzie, które chcą się realizować w pracy naukowej, są takie, którym zależy na uzyskaniu certyfikatów. Samorządowi lekarskiemu chodzi o to, aby wypracowywać takie stanowiska w tych sprawach, które spełniałyby oczekiwania jednych i drugich.

Więcej: Gazeta Lekarska

Czytaj także: Dentyści nie mogą być zakładnikami złych przepisów

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
samorząd lekarski   Leszek Dudziński  

POLECAMY W SERWISACH