PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prokurator zbada sprawę NZOZ Gabinety Stomatologiczne M.K. Wasilewscy

jsz
18-12-2013, 08:06
Prokurator zbada sprawę NZOZ Gabinety Stomatologiczne M.K. Wasilewscy Prokuratur zbada sprawę NZOZ Gabinety Stomatologiczne M.K. Wasilewscy
Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Szczecinie i w Stargardzie Szczecińskim już teraz wiąże z NZOZ Gabinety Stomatologiczne M.K. Wasilewscy wątek polityczny, bo sprawą przekazania gabinetu stomatologicznego prywatnej firmie związanej z działaczem szczecińskiej Platformy Obywatelskiej powinien zająć się prokurator - zdecydowali radni z komisji rewizyjnej sejmiku województwa. Sprawa ciągnie się od 2008 r.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa pójdzie lada moment - poinformował Paweł Mucha (PiS), szef komisji rewizyjnej.

Jesienią 2012 r. pisaliśmy, że pięć lat temu ówczesny zarząd województwa zdecydował, iż Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy nie powinien zajmować się stomatologią zarówno w Stargardzie Szczecińskim, jak i w Szczecinie.

Jego zadania w tym drugim mieście przejęła inna marszałkowska jednostka, przychodnia portowa, którą zarządzał Karol Wasilewski, były skarbnik PO w regionie. Odmówił on jednocześnie prowadzenia usług stomatologicznych w Stargardzie Szczecińskim, twierdząc, że jest to dla niego nieopłacalne.

Wkrótce gabinet ten podnajęła jego żona lekarz dentysta. Za wyposażenie (m.in. trzy nowe unity warte 40 tys. zł), kontrakt z NFZ i prawo do dzierżawy 27 mkw. zapłaciła 34 tys. zł.

Problemy NZOZ Wasilewscy zaczęły się, kiedy Pomorska Fundacja Ochrony Zdrowia, od której WOMP wynajmował pomieszczenia, uznała, że marszałkowska jednostka nie miała prawa podnajmować gabinetu stomatologicznego innemu podmiotowi. Do tego stanowiska przychylił się sąd. Przy okazji zauważono, że marszałkowskiemu WOMP stomatologia przynosiła straty, a spółce M.K. Wasilewscy opłacało się tę część stomatologii kupić i prowadzić.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH