PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Profilaktyka w pigułce - akcja edukacyjna Śląskiej Izby Lekarskiej

en
08-07-2016, 09:09
Profilaktyka w pigułce - akcja edukacyjna Śląskiej Izby Lekarskiej Jak skutecznie przekonywać do mycia zębów? (fot. pixabay)
Jak przekonać pacjentów, by do dentysty szli zanim zaczną ich boleć zęby? ŚIL przygotowała przydatny informator, który ma pomóc w walce z brakiem dobrych nawyków.

Edukowanie pacjentów, zachęcanie ich do właściwego dbania o jamę ustną, to także rola dentysty choć dająca niewielką satysfakcję, o ile w ogóle. Ale tak jak kropla drąży skałę, tak wielokrotnie powtarzane informacje w końcu odnoszą skutek.

Komisja Stomatologiczna ORL przygotowała krótki informator, który ukazał się w najnowszym numerze „Pro Medico” i jest także dostępny na stronie ŚIL w formie pliku pdf. Poza wskazówkami jak powinna wyglądać rutynowa higiena jamy ustnej, można w nim znaleźć także argumenty, które mogą mieć sporą siłę oddziaływania. 

Na przykład: Koszty wizyt u stomatologa z powodu zaniedbań w myciu zębów obciążą pacjenta lub NFZ. Ten ostatni jednak, finansuje tylko niewielki wycinek procedur. Troszcz się o własne pieniądze.

Albo: Będąc rodzicem dawaj dobry przykład swoim dzieciom, jak dbać o zdrowie jamy ustnej - żaden stomatolog nie nadrobi zaległości i zaniedbań powstałych w domu!

Więcej: izba-lekarska.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH