PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Profilaktyka stomatologiczna: w Świdnicy: dzieje się dużo dobrego

ms
17-09-2015, 08:32
Profilaktyka stomatologiczna: w Świdnicy: dzieje się dużo dobrego Świdnica dba o zęby (foto: sxc.hu)
Przy centrum oświatowym w Lutomi Dolnej (wieś w powiecie świdnickim) uruchomiono gabinet stomatologiczny. Trzeci w ostatnim okresie na terenie gminy Świdnica.

- Mieszkańcy Lutomi Dolnej, Lutomi Górnej i okolic zwracali uwagę na potrzebę uruchomienia gabinetu stomatologicznego. Oprócz profilaktyki, we wszystkich trzech gabinetach jest także możliwość leczenia zębów. Cieszę się, że z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy działalność i że wielu pacjentów zaoszczędzi czas i nie będą musieli dojeżdżać kilkanaście kilometrów do Świdnicy, czy do Dzierżoniowa, aby skorzystać z porady lekarza stomatologa – mówi wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

- W ostatnich dwóch latach na darmową profilaktykę stomatologiczną przeznaczyliśmy blisko 50 tys. zł z budżetu gminy, kierując nasze działania przede wszystkim do wszystkich uczniów szkół podstawowych – podkreśla Teresa Mazurek.

W 2013 r. na programy i akcje zdrowotne z budżetu gminy zostało przeznaczonych 30 tys. zł, w tym 10 tys. zł na program „Moje zdrowe ząbki”. W 2014 r. na darmowe wizyty u stomatologa przeznaczono kolejne 37 tys. zł. W 2015 r. na zadania związane z realizację programów profilaktyki zdrowotnej zaplanowano 60 tys. zł. Wszystkie te środki pochodzą z budżetu gminy.

- Lekarz dentysta Zdzisław Dudek przyjmować będzie w Lutomi Dolnej we wtorki i czwartki w godz. od 14 do ostatniej osoby, prywatnie, ale prowadzone są rozmowy z NFZ na temat dodatkowego kontraktu na usługi bezpłatne – zapewnia Krystyna Werner z NZOZ WERMED.

Więcej: dsw.doba.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH