PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

„Profilaktyka stomatologiczna, profilaktyka przeciwrakowa”

ms
23-02-2018, 09:22
„Profilaktyka stomatologiczna, profilaktyka przeciwrakowa” Profilaktyka zdrowia jamy ustnej
Pod taki hasłem Fundacja „Z uśmiechem przez życie” we współpracy z Gabinetem stomatologicznym Dens-Med w Białobrzegach organizuje w 17 marca dzień otwarty.

Tego dnia zostaną przeprowadzone badania kontrolne stanu uzębienia osób zgłaszających się do gabinetu oraz badania przesiewowe w kierunku występowania zmian patologicznych na błonie śluzowej jamy ustnej.

Do przyjścia do gabinetu tego dnia organizatorzy zachęcają szczególnie pacjentów z grup tak zwanego wysokiego ryzyka: osoby palące, nadużywające alkoholu, powyżej 40 roku życia oraz uwarunkowane genetycznie. Samo badanie trwa kilka minut i jest bezpłatne.

Przypomnijmy, że dzieci zameldowane na terenie gminy Białobrzegi skorzystać mogą z darmowych zabiegów stomatologicznych. Ostatnia tura lakierowania odbyła się 27 stycznia 2018 r. dla dzieci w wieku 4-6 lat.

Program profilaktyczny uruchomiono ze środków Gminy Białobrzegi w marcu 2016 r. i jest on kontynuowany do dzisiaj. Cel główny programu to zmniejszenie występowania choroby próchnicowej u dzieci przedszkolnych w wieku 4-6 lat oraz młodzieży w wieku 12-13 lat.

 Więcej: echodnia.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH