PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Dorota Olczak – Kowalczyk uhonorowana przez Rzecznika Praw Dziecka

ms
29-11-2016, 07:25
Prof. Dorota Olczak – Kowalczyk uhonorowana przez Rzecznika Praw Dziecka Prof. Dorota Olczak - Kowalczyk odbiera gratulacje od Mirosławy Kątnej, przewodniczącej Komitetu Ochrony Praw Dziecka
Prof. Dorota Olczak – Kowalczyk, krajowy konsultant do spraw stomatologii dziecięcej otrzymała z rąk Marka Michalaka Rzecznika Praw Dziecka Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

Takie wyróżnienie otrzymują osoby wyjątkowo zaangażowane w ochronę praw najmłodszego pokolenia Polaków. Dotychczas na stosunkowo krótkiej liście, obejmującej niespełna 40 nazwisk, jest zaledwie kilka reprezentujących zawody medyczne m.in. prof. Alicja Chybicka.

Znamienne, że zarówno wyróżniana, jak i wyróżniający w rozmowie z infoDENT24.pl ani słowem nie wspominali o zaszczycie, o uznaniu, ani o zasługach.

Marek Michalak przyznał, że prof. Dorota Olczak – Kowalczyk jest w pierwszym szeregu osób, które robią więcej niż wszystko, aby uśmiech dzieci był nie tylko radosny, ale i zdrowy. Zadanie jest karkołomne, zatem pracy nie brakuje, szczególnie, że materia związana z leczeniem stomatologicznym dzieci jawi się wielu niczym gordyjski węzeł. Co do zasady, nie sposób go rozwikłać, ale próbować trzeba. - To budujące, że prof. Dorota Olczak – Kowalczyk nigdy nie daje za wygraną – zapewnił Rzecznik Praw Dziecka.

Odznaczona cieszyła się z wyróżnienia, bo… bo będzie miała mocniejsze podstawy, aby występować do Rzecznika Praw Dziecka o pomoc. Przyznała jednocześnie, że dotychczas w swoich oczekiwaniach nigdy się nie zawiodła. – Rzecznik zawsze mnie wspierał, tym bardziej liczę, że tak będzie w przyszłości. Ta pomoc była nieodzowna, i taką będzie nadal, chociażby w walce o względnie logiczną wycenę procedur medycznych w zakresie stomatologii dziecięcej. Z doświadczenia wiem, że rozmowy z Ministerstwem  Zdrowia i AOTMiT także w tym przypadku wymagać będą dużego samozaparcia – przyznała prof. Dorota Olczak – Kowalczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   Marek Michalak   Dorota Olczak-Kowalczyk  

POLECAMY W SERWISACH