PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Andrzej Wojtowicz mecenasem innowacji

wprost.pl/szaft
28-10-2014, 14:41
Prof. Andrzej Wojtowicz mecenasem innowacji Na zdjęciu prof. Andrzej Wojtowicz (fot. archiwum prywatne)
Prof. Andrzej Wojtowicz otrzymał statuetkę Mecenasa Innowacji w konkursie Innowatory „Wprost” 2014. - To nagroda dla osób, których zasługą jest ludzka twarz innowacji w Polsce - argumentowało jury.

Historia konkursu sięga 2011 roku, ale statuetkę Mecenasa Innowacji przyznano po raz pierwszy w historii.

- Prof. Andrzej Wojtowicz, chirurg stomatolog, implantolog, wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jest człowiekiem, który przywraca ludziom uśmiech. Jego zespół przyjmuje i leczy w murach WUM ok. 20 tys. pacjentów rocznie. Od ponad 10 lat prof. Wojtowicz zajmuje się również komórkami macierzystymi, w ostatnich latach jego zespół ożywił materię, umożliwiając leczenie defektów kostnych (implantoprotetyka). Jest cenionym współpracownikiem uczelni amerykańskich - czytamy w uzasadnieniu.

W pozostałych kategoriach konkursu (m.in. Farmacja, Nauka) wydawca docenił firmy w najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorach gospodarki. W konkursie oceniano m.in. jaki procent zysków firmy właściciele są w stanie przeznaczyć na działalność innowacyjną oraz czy tworząc nowoczesne projekty są otwarci na współpracę z ośrodkami naukowymi i jak szybko inwestycje w innowacje zwracają się z procentem.

Natomiast Wydział Lekarsko-Dentystyczny WUM otrzymał główną nagrodę w kategorii Nauka (wyróżnienie za badania nad komórkami macierzystymi i ich wykorzystaniem w stomatologii).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH