PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Agnieszka Pisulska-Otremba i prof. Emil Witt z medalami Gloria Orthodontiae

szaft
10-06-2014, 14:15
Prof. Agnieszka Pisulska-Otremba i prof. Emil Witt z medalami Gloria Orthodontiae Prof. Agnieszka Pisulska-Otremba i prof. Emil Witt z medalami Gloria Orthodontiae
Prof. Agnieszka Pisulska-Otremba i prof. Emil Witt zostali uhonorowani medalami Gloria Orthodontiae 2014. Każdego roku otrzymują je osoby najbardziej zasłużone dla rozwoju polskiej i europejskiej ortodoncji.

Uroczystość wręczenia medali była jednym z punktów Sympozjum Gloria Orthodontiae 2014, którego organizatorem jest Katedra i Zakład Ortodoncji Instytutu Stomatologii Wydziału Lekarskiego UJ CM w Krakowie.

Prof. Agnieszka Pisulska-Otremba przez wiele lat była kierownikiem Katedry i Zakładu Ortodoncji na Oddziale Stomatologicznym ŚAM (dziś SUM) w Zabrzu. Jej zainteresowania naukowo-badawcze koncentrują się wokół problematyki diagnozowania i leczenia pacjentów z rozszczepami podniebienia, diagnozowania zespołów wad wrodzonych twarzowej części czaszki oraz diagnozowania i leczenia zębów zatrzymanych. Do najważniejszych osiągnięć prof. Pisulskiej-Otremby w pracy naukowo-badawczej należy zaliczyć opracowanie metody klinicznej oceny napięcia oraz siły mięśni i zastosowanie jej w ortopedii szczękowej. W 1990 r. została powołana na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie ortodoncji, a od 1995 r. była przewodniczącą Krajowego Zespołu Konsultanta Medycznego w dziedzinie ortodoncji. Wpółpracuje ze Specjalistycznym Centrum Stomatologii i Medycyny B dental w Gliwicach.

Prof. Emil Witt w latach 1969-2002 był szefem Departamentu Ortodoncji Uniwersytetu w Wurzburgu w Niemczech. Przez lata zajmował się elektromiografią i cefalometrią, interesował się także efektywnością procedur ortodontycznych oraz badaniem reakcji społecznych na leczenie ortodontyczne. Jest autorem wielu książek i publikacji naukowych.

Przypomnijmy, że w 2013 roku laureatami Medalu Gloria Orthodontiae zostali prof. Milan Kaminek oraz prof. Stephen Williams.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH