PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Pro publico bono - częste zjawisko w gabinecie stomatologicznym

ms
10-04-2014, 07:24
Pro publico bono - częste zjawisko w gabinecie stomatologicznym Pro publico bono - częste zjawisko w gabinecie stomatologicznym (foto: freedigitalphotos)
Jest wiele przykładów na to, że dentyści z własnej woli starają się jak najczęściej przyjmować bez pieniędzy pacjentów (głównie dzieci). Z jednej strony to kropla, która drąży skałę, z drugiej kropla w morzu potrzeb. Trzecia prawda jest taka, że to wciąż najmniej kontrowersyjny sposób rozreklamowania prowadzonej działalności.

Podajemy kilka przykładów inicjatyw, które zostały podjęte przez właścicieli gabinetów dentystycznych w marcu 2014 r.

Wągrowiec: Biała sobota
W gabinecie stomatologicznym Magdaleny Urbanek-Brychczyńskiej w Durowie odbyła się nietypowa akcja pod hasłem „Biała sobota". W jedną z nich od godziny 10.00. do 13.00 wszystkie dzieci od roku do 16 roku życia mogły skorzystać z bezpłatnego przeglądu i kontroli uzębienia. Ich rodzice z kolei zaznajomieni zostali z zasadami higieny jamy ustnej.

Słubice: „Zaopiekuj się z nami swoimi ząbkami"
W połowie marca 2014 r. odbyła się akcja „Zaopiekuj się z nami swoimi ząbkami 2". W ramach przedsięwzięcia odbyły się bezpłatne przeglądy stomatologiczne i ortodontyczne dla dzieci w wieku od 3-do 18 lat. Każdemu z dzieci zapewniono bezpłatne lakowanie dwóch zębów. Przeglądom towarzyszył panel merytoryczny dla stomatologów. W Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się dla pacjentów wykłady na temat profilaktyki zdrowia jamy ustnej.
Organizatorami przedsięwzięcia, oprócz praktyki Stomatologia Słubice, byli Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, oraz firma 3M Poland.

Lublin: CRH Żagiel MED
Do 20 kwietnia 2014 r. z bezpłatnej konsultacji stomatologicznej i fluoryzacji zębów można skorzystać w przychodni Żagiel MED przy ulicy Zana w Lublinie. W akcję tę włączyła się firma Colgate.
W ramach akcji gabinet udziela 30 proc. rabatu na profesjonalne czyszczenie zębów, zapewnione są także konsultacje dentystyczne online.

Bielsko Biała: "Sfera zdrowego uśmiechu"
"Głównym celem akcji jest uświadomienie pacjentów na temat higieny jamy ustnej oraz tego, jak dbać o zęby, aby później uniknąć problemów z próchnicą"-
Dentyści w galerii handlowej „Sfera" informowali przybyłe osoby w jaki sposób powinny szczotkować zęby". Zainteresowani otrzymywali próbki past, szczoteczki do mycia zębów, nici dentystyczne.

Śląskie: „ZdrowoUśmiechnięte"
Kobiety z województwa śląskiego mogły poddać się bezpłatnym przeglądom stomatologicznym, diagnostyce RTG i badaniom w kierunku raka jamy ustnej. Wszystko w ramach drugiej odsłony akcji profilaktycznej, „ZdrowoUśmiechnięte", którą od lutego prowadzi Dentim Clinic z Katowic.
Celem akcji jest uświadomienie kobiet w różnym wieku o wpływie zdrowia jamy ustnej na zdrowie całego organizmu kobiety. Do tej pory z bezpłatnych badań w Dentim Clinic skorzystało blisko 100 kobiet z całego regionu.
(szczegóły prezentujemy tutaj)

Warszawa: Soboty z Dentusiem
31 maja, 30 sierpnia oraz 6 grudnia (inauguracja odbyła się 22 marca) to dni 2014 r., w których od godziny 11.00 do 13.00 dentyści z kliniki Prima - Dent czekać będą na dzieci w czterech gabinetach usytuowanych przy ulicach: Grójeckiej 77, Króżańskiej 20, Targowej 33a oraz Targowej 67/2 w Warszawie .
Darmowa wizyta obejmie kontrolę uzębienia małego pacjenta, ale nie tylko. Opiekunowie dziecka dowiedzą się także w jaki sposób dbać o zdrowy uśmiech podopiecznych. Takim sposobem może być fluoryzacja, przeprowadzenie której pracownicy Prima - Dent zaproponują gościom kliniki.
Nie koniec na tym, dzieci otrzymają dzienniczek przeglądów stomatologicznych (jako zachęta do kolejnego odwiedzenia dentysty), a w nagrodę - pluszowego misia Dentusia.
(szczegóły prezentujemy tutaj)

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH