PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prima-dent walczy z dentofobią i zaprasza dzieci na bezpłatne przeglądy i fluoryzację

informacja prasowa/katkiel
25-04-2014, 07:52
Prima-dent walczy z dentofobią i zaprasza dzieci na bezpłatne przeglądy i fluoryzację Lek. detn. Przemysław Uliasz (właściciel Prima-dent): zgłoś swoją klasę do programu "Lekcja stomatologii"! (źródło: archiwum prywatne)
W ramach kampanii społecznej „Lekcja stomatologii” dzieci ze stołecznych szkół podstawowych oraz przedszkoli wezmą udział w wizytach adaptacyjnych w gabinetach dentystycznych. Uczestnicy skorzystają z bezpłatnych przeglądów jamy ustnej oraz – za zgodą rodziców – z fluoryzacji.

„Lekcje stomatologii" są elementem walki z dentofobią, która towarzyszy prawie połowie Polaków. Spotkania adaptacyjne pomagają przełamać lęk przed dentystą, przede wszystkim u dzieci. Wizyta kontrolna, połączona z zabawą i nagrodą, ma zapewnić najmłodszym poczucie komfortu i pozytywnie nastawić przed kolejnymi spotkaniami z dentystą.

- Dzieci nie rodzą się z lękiem stomatologicznym. Często jest on nabywany od rodziców, którzy ze współczuciem opowiadają o zabiegach dentystycznych. Na spotkaniach adaptacyjnych pokazujemy uczestnikom, że wizyty stomatologiczne są nie tylko potrzebne, ale również przyjemne - mów lek. dent. Przemysław Uliasz, kierownik klinik Prima-Dent, które są współorganizatorem akcji.

Podczas spotkań stomatolog wytłumaczy dzieciom jak dbać o higienę jamy ustnej oraz jakie mogą być konsekwencje nieleczonej próchnicy. Mali pacjenci będą mogli zapoznać się ze sprzętem dentystycznym oraz zobaczyć swoje uzębienie za pomocą kamery wewnątrzustnej. Za zgodą rodziców wykonana zostanie dzieciom bezpłatna fluoryzacja. Po spotkaniu wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom, dzienniczek przeglądów stomatologicznych oraz upominek.

„Lekcje stomatologii" to spotkania edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, realizowane we współpracy z placówkami oświatowymi. Mają na celu pozytywnie wpłynąć na świadomość, a docelowo na stan i przyszłość uzębienia dzieci i młodzieży w Polsce.

Aby zgłosić klasę do udziału w bezpłatnej „Lekcji stomatologii" należy skontaktować się biurem kampanii wysyłając wiadomość na adres: aleksandra.adrian@nadziejadlazdrowia.pl. Wizyty adaptacyjne będą się odbywać w czterech warszawskich gabinetach kliniki Prima-Dent: przy
ul. Grójeckiej 77, Króżańskiej 20, Targowej 33a oraz Targowej 67/2.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Przemysław Uliasz   PRIMA-DENT   Lekcja stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH