PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prima-Dent niezłomnie promuje zdrowy uśmiech

sta
19-08-2014, 13:26
Prima-Dent niezłomnie promuje zdrowy uśmiech lek. dent. Przemysław Uliasz, kierownik Prima-Dent
30 sierpnia odbędzie się kolejna „Sobota z Dentusiem", w czasie której dzieci i ich rodzice będą mogli bezpłatnie skorzystać z przeglądów dentystycznych.

„Sobota z Dentusiem" jest okazją dla najmłodszych i ich rodziców na skontrolowanie uśmiechu przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Od godziny 11.00 do godziny 13.00 dentyści będą czekać na najmłodszych pacjentów w czterech warszawskich gabinetach kliniki Prima-Dent: przy ul. Grójeckiej 77, Króżańskiej 20, Targowej 33a oraz Targowej 67/2. Kolejna „Sobota z Dentusiem" odbędzie się 6 grudnia.

Warto ustalać stałe, łatwe do zapamiętania daty na wizyty dentystyczne jak na przykład początek roku szkolnego, czy urodziny - przekonuje lek. dent. Przemysław Uliasz, kierownik Prima-Dent, Warszawski NZOZ promuje akcję dbałości o zdrowie jamy ustnej u dzieci i młodzieży pod hasłem „Lekcja stomatologii".

Akacja ta, wspierana m.in. przez: Rzecznika Praw Dziecka, Pracodawców RP, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Burmistrza Dzielnicy Mokotów i Burmistrza Dzielnicy Praga Północ, prowadzona jest od 1999 r. Do tej pory wzięło w niej udział już ponad 30 tys. uczniów.

Podczas bezpłatnej wizyty w gabinecie stomatologicznym małym pacjentom wykonywany jest darmowy przegląd stomatologiczny oraz fluoryzacja. W czasie spędzonym na fotelu dzieci w formie zabawy poznają również sprzęt stomatologiczny oraz oglądają na ekranie swoje zęby przy pomocy kamery wewnątrzustnej.

Po przeglądzie każdy mały pacjent otrzymuje dzienniczek przeglądów stomatologicznych oraz pluszowego Dentusia. Takie spotkania z dentystą są pozytywnie zapamiętywane przez dzieci, dzięki czemu w późniejszym życiu nie mają problemu z wizytami w gabinecie stomatologicznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH