PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prezydent PTS mówi „aaa”

ms
06-03-2018, 08:28
Prezydent PTS mówi „aaa” Prof. Marzena Dominiak podczas konferencji Nowoczesne Trendy w Stomatologii
Prof. Marzena Dominiak zachęca lekarzy dentystów do wzięcia udziału w ogólnopolskiej kampanii „Polska mówi aaa”, promującej w społeczeństwie zasady prawidłowego dbania o stan zdrowia jamy ustnej.

Akcja ta związana jest z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, który obchodzony jest każdego roku 20 marca.

Prof. Marzena Dominiak, prezydent PTS wykorzystuje każdą okazję, aby przekonywać koleżanki i kolegów po fachu do zasadności wzięcia udziału w ogólnopolskiej kampanii, która promuje prozdrowotne zachowania polskiego społeczeństwa w zakresie należytej dbałości o jamę ustną. Ostatnio uczyniła to przy okazji wykładu, jaki wygłosiła w trakcie kołobrzeskiego kongresu „Nowoczesne Trendy w Stomatologii”, zorganizowanego pod koniec lutego przez KS ORL w Szczecinie.

- Wiem, iż w mediach społecznościowych jest tyle aktywności wspierających różnorodne akcje, że każdy z nas mógłby je wyliczać przynajmniej przez pół godziny. Tym nie mniej chcę zwrócić uwagę na niezwykle pożyteczną inicjatywę promującą dbanie o należytą higienę jamy ustnej, waszą i waszych pacjentów. Chodzi o wpisanie się w ogólnopolską kampanię „Polska mówi aaa” – prof. Marzena Dominiak przekonywała uczestników konferencji naukowej.

- Z pewnością dążeniu do celu pomoże interaktywna mapa Polski zamieszczona na stronie kampanii, "Polska mówi aaa", na której można zaznaczać wszelkie wasze aktywności przyczyniające się do podniesienia poziomu higieny jamy ustnej Polek i Polaków. Na stronie „Polska mówi aaa” można również pobrać materiały edukacyjne, zarówno przygotowane dla profesjonalistów, jak i dla pacjentów. Wszystko po to, abyśmy mogli w sposób efektywny włączyć się w walkę z epidemią próchnicy w polskim społeczeństwie. Akcja nasza powiązana jest z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, który przypada na 20 marca - wyjaśniała prezydent PTS.

O kampanii „Polska mówi aaa” będziemy mówili także podczas zbliżających się targów Krakdent. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska PTS, tam będzie można dowiedzieć się wszystkiego o sprawdzonych sposobach efektywnego wpisania się w obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej - poinformowała prof. Marzena Dominiak.

W rozmowie z infoDENT24.pl szefowa PTS powiedziała m.in., że w ciągu niespełna dwóch tygodni kampanii na mapę inicjatyw związanych ze ŚDZJU zgłoszono prawie 50 projektów. - Wiemy z rozmów telefonicznych i mailowych informacji, że będzie ich jeszcze więcej. Tworzy się swoisty "ruch zdrowia jamy ustnej" o nieocenionym potencjale, który z pewnością będziemy chcieli wykorzystywać także podczas kolejnych edycji kampanii - zapewniła prof. Marzena Dominiak.

- W tym roku - jak na razie - najsilniejszą grupę stanowią lekarze dentyści, jednak wierzymy, że aktywnie dołączą do nas szkoły i przedszkola. To też wskazówka dla samych gabinetów - warto tworzyć platformy porozumienia, miejsca, gdzie edukacja przenika się z profilaktyką stomatologiczną - wyjaśniła prof. Marzena Dominiak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH