PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prezes Funduszu w siedzibie NRL o nakładach na stomatologię

ms
22-07-2016, 09:04
Prezes Funduszu w siedzibie NRL o nakładach na stomatologię Andrzej Jacyna p.o. prezesa NFZ (foto: Fotolia/PTWP)
29 lipca o nakładach na opiekę stomatologiczną dyskutować mają członkowie Prezydium NRL z p.o. prezesa NFZ Andrzejem Jacyną.

Wydarzenie to ma dojść do skutku dzięki inicjatywie prezesa NRL Macieja Hamankiewicza. Fakt ten odnotowuje Andrzej Cisło, wiceprezes ORL w Poznaniu. Jednocześnie przypomina on, że rola NFZ została już dość dawno okrojona z funkcji kreowania polityki zdrowotnej, a o miejscu opieki stomatologicznej w hierarchii wydatków publicznych decyduje bardziej Ministerstwo Zdrowia.

- Z drugiej jednak strony NFZ to cały czas kluczowa instytucja, a  prezes NFZ to w dalszym ciągu wysokiej rangi wpływowy urzędnik – zauważa wiceprezes ORL w Poznaniu. - W związku z tym wytłumaczenie szefowi NFZ roli i znaczenia odpowiednich nakładów na stomatologię to rzecz niezmiernie ważna – uważa Andrzej Cisło.

Przy okazji właściciel portalu autonomia-dent.pl przypomniał, że na posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia Sejmu (6 lipca), która opiniowała projekt planu finansowego NFZ na 2017 r. Naczelna Rada Lekarska nie wydelegowała nikogo, a to tam właśnie należy nagłaśniać wagę i znaczenie lecznictwa stomatologicznego i prostować narosłe mity i stereotypy (np. powszechnie funkcjonujący, że należy poważnie ograniczyć nakłady na stomatologię, bo i tak „wszyscy chodzą prywatnie”).

Więcej: autonomia-dent.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   Andrzej Jacyna   nakłady na stomatologię  

POLECAMY W SERWISACH