• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Premier: wniosek o odwołanie ministra zdrowia jest nieracjonalny

en/PAP
18-01-2017, 13:01
Premier: wniosek o odwołanie ministra zdrowia jest nieracjonalny Minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł w Sejmie
Nie będzie dymisji ministra zdrowia, stwierdziła premier Beata Szydło dodając, że reforma służby zdrowia to duże wyzwanie. Oceniła wniosek o odwołanie szefa resortu zdrowia jako nieracjonalny.

Odwołania ministra Konstantego Radziwiłła chce klub Kukiz'15; zapowiada on złożenie wniosku o wotum nieufności wobec szefa resortu na posiedzeniu Sejmu w przyszłym tygodniu. W ocenie klubu resort zdrowia blokuje projekt ustawy ws. medycznej marihuany, informuje PAP.

- Wniosek o odwołanie pana ministra zdrowia oczywiście jest nieracjonalny zupełnie. Nie będzie takiej dymisji, tym bardziej, że pan minister zdrowia (...) ma w tej chwili przed sobą bardzo ważne zadanie: ma przeprowadzić reformę systemu ochrony zdrowia w Polsce - komentowała w środę premier.

Wskazała, że przygotowywana reforma to duże wyzwanie, ale niezwykle oczekiwane. Szczególnie w tym okresie, kiedy jest bardzo dużo zachorowań w Polsce, ten niewydolny system ochrony, służby zdrowia daje się Polakom coraz bardziej we znaki. Chcemy to zmienić; jesteśmy do tego przygotowani i na tym się będziemy koncentrować - powiedziała.

Premier wyraziła nadzieję, że do debaty i dyskusji o służbie zdrowia włączą się również posłowie opozycji.

Pytana o kwestię medycznego wykorzystywania marihuany premier wskazała, że w tej sprawie najważniejsze są opinie ekspertów i to, ażeby ten projekt był dobrze przygotowany.

-Jeżeli medyczna marihuana ma być na podstawie tego prawa dopuszczona, to musi być to prawo bezpieczne, żebyśmy nie doprowadzili do tego, że nagle oto będzie nielegalny obrót tym specyfikiem i to jest największa troska w tej chwili, która również wypływa ze strony ekspertów ministerstwa zdrowia - powiedziała.

Premier przypomniała, że obecnie w Sejmie trwają prace na projektem w sprawie marihuany (złożył go klub Kukiz'15, na etapie prac w podkomisji projekt uległ znaczącym zmianom). (PAP) 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sejm   wiceminister zdrowia  

POLECAMY W SERWISACH