PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Premier Ewa Kopacz powalczy z próchnicą

ms
15-07-2015, 13:13
Premier Ewa Kopacz powalczy z próchnicą Premier Ewa Kopacz o próchnicy wśród dzieci (foto: PTWP)
Był apel Marka Michalaka Rzecznika Praw Dziecka o podjęcie walki z próchnicą. Jest odpowiedź premier Ewy Kopacz. Walka będzie podjęta.

Problem w tym, że wstępna diagnoza może być fałszywa. Jak pisze dziennik.pl, premier powiedziała, iż obecnym problemom z próchnicą sprzyja brak stomatologów. Taka diagnoza może wzbudzić zdumienie u niemałej części uczestników branży.

Z pewnością dentystów lekarzy nie brakuje, wprost przeciwnie w zestawieniu z wydolnością finansową systemu, jest ich za dużo. Może brakować stomatologów dziecięcych, może specjalistów, ale z pewnością brakuje pieniędzy, żeby wynagrodzić dentystów za ich pracę.

Tak, czy inaczej walkę z próchnicą wśród dzieci mają wspólnie podjąć Ministerstwo Zdrowia, NFZ i samorządy. Moderatorem w realizacji tego przedsięwzięcia będzie Ewa Kopacz. Do akcji zaangażowane byłyby gabinety stomatologiczne, także te, które nie mają podpisanych kontraktów z NFZ. Za usługi płaciłby Fundusz. Na jakich zasadach i w oparciu o jakie kryteria? Tego nie wiadomo.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Ewa Kopacz   Marek Michalak   próchnica dzieci  

POLECAMY W SERWISACH