PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Poznań-Krzesiny: młodzież w dobrych rękach

en
28-09-2016, 08:00
Poznań-Krzesiny: młodzież w dobrych rękach Szkoła i gabinet stomatologiczny prowadzą wspólnie akcję profilaktyczną
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 na poznańskich Krzesinach nie czeka na inicjatywę Ministerstwa Zdrowia. W sprawie "swojej" młodzieży działa energicznie.

– Myśląc o profilaktyce stomatologicznej, wynajęliśmy pomieszczenie na prywatny gabinet dentystyczny – mówi gazecie Głos Wielkopolski Andrzej Karaś, dyrektor szkoły. – Wspólnie z właścicielami praktyki i Radą Rodziców zabiegaliśmy o kontrakt z NFZ. Dzięki temu, że Fundusz ogłosił dodatkowy konkurs ogólnostomatologiczny na leczenie zębów dzieci, gabinet przy ul. Tarnowskiej mógł w nim wystartować.

Natalia Okła, lekarz dentysta z placówki przy ul. Tarnowskiej, punkty przyznane przez NFZ przeznacza głównie na profilaktykę dla uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Razem z dyrekcją szkoły ustaliła harmonogram wizyt. Jednak uczeń stanie się pacjentem gabinetu dopiero, gdy uzyska zgodę rodziców na badanie stomatologiczne – pisze Głos Wielkopolski. 

– W ramach działań profilaktycznych zęby uczniów zostaną pokryte fluorem. Zbadam też stan uzębienia każdego dziecka. Jeśli będą ubytki, to mam już przygotowane kartki, na których rodzice dostaną informacje na ten temat. Sami zdecydują, w którym gabinecie podejmą leczenie dziecka. – mówi w rozmowie z Głosem Wielkopolskim Natalia Okła.

Więcej: gloswielkopolski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
profilaktyka próchnicy   szkoła   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH