PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Powraca temat umów na wystawianie recept refundowanych

25-10-2012, 04:40
NFZ (foto: infoDENT24.pl)
NFZ (foto: infoDENT24.pl)
Lekarze stomatolodzy, którzy posiadają umowy upoważniające do wystawiania recept na leki refundowane ze środków publicznych dopiero teraz otrzymują na konta internetowe w Systemie Numerowanych Recept Lekarskich aneksy do tych umów.

Oddziały Wojewódzkie NFZ informują, że nowy wzór umowy wejdzie w życie od 1 lipca 2012 r. (nie, to nie pomyłka) - o ile aneks wraz z umową zostaną podpisane i dostarczone do OW do 31 grudnia 2012 r.

NFZ przypomina, że ostatnie umowy na wystawianie recept refundowanych uwzględniają większość postulatów środowiska lekarskiego:

- zmniejszają wysokości kar umownych,

- zawężają katalog uchybień, za które lekarz może ponieść odpowiedzialność,

- likwidują uznaniowość w decyzjach podejmowanych przez kontrolujących.

Przypomnijmy jednak, że samorząd lekarski nie podziela opinii urzędników NFZ, że zarządzenie nr 38/2012/DGL, które zmieniło krytykowane zarządzenie nr 25/2012/DOL z 30 kwietnia 2012 r., rozwiązało problemy lekarzy w zakresie ordynowania leków z listy specyfików refundowanych.

NFZ zastrzega, iż z uwagi na fakt ręcznego wpisywania informacji w przesłanej nowej umowie, mogą pojawić się pomyłki wynikające z błędnego odczytania pism z uaktualnianymi danymi. Pomyłki dotyczyć mogą danych osobowych lub danych wymaganych do określenia miejsc udzielania świadczeń. W przypadku znalezienia błędów - konieczne będzie dołączenie do korespondencji wniosku wskazującego pomyłki i podanie prawidłowych danych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lexDENT   NFZ   leki refundowane   Zmiany systemowe   Wymogi - obowiązki  

POLECAMY W SERWISACH