PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Powiat świdwiński wyrównuje szanse w zdrowiu

en
10-05-2016, 08:08
Powiat świdwiński wyrównuje szanse w zdrowiu Akcja "zdrowie" w powiecie świdwińskim (fot. pixabay)
W Świdwinie odbyła się konferencja podsumowująca program profilaktyki i promocji zdrowia, który odbywał się w ramach Programu Operacyjnego PL 13 - Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu. Program był finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa.

W ramach tego projektu dentyści z Przyjaznego Szpitala w Połczynie - Zdroju wykonali ponad 400 przeglądów stomatologicznych i ponad 900 lakowań u dzieci i młodzieży do lat 18. Zakupiono pomoce dydaktyczne - fantomy szczęki do nauki poprawnej higieny jamy ustnej - dla wszystkich przedszkoli i szkół z terenu powiatu świdwińskiego. Dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli przeprowadzono cykle szkoleń pod hasłem „ Czyste ręce – zdrowe zęby”. 

Profilaktyka próchnicy była jednym z elementów szeroko zakrojonej akcji promującej ogólne zdrowie. Poza tym każdy mieszkaniec powiatu mógł zbadać genetyczne predyspozycje do zachorowania na raka żołądka i jelita grubego, skorzystać z konsultacji u lekarza alergologa, gastrologa i dietetyka, wykonać badania poziomu cholesterolu i glukozy, badania spirometryczne, testy na obecność H. pylori. Odbyły się warsztaty zdrowego żywienia w szkołach ponadgimnazjalnych.

W sumie przebadano 9 364 osób. 

Więcej: powiatswidwinski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH